یک‌شنبه 11 خرداد 1399

گره‌های ترافیکی در این شهر یکی پس از دیگری شناسایی و گشوده می‌شوند

رئيس شوراي شهر ايلام گفت: گره‌هاي ترافيکي در ايلام يکي پس از ديگري شناسايي و گشوده مي‌شوند.
حجت شاکيان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار کرد: با توجه به عواملي مانند افزايش جمعيت و رشد تعداد وسايل نقليه در ايلام، بسياري از خيابانهاي قديمي ايلام ديگر پاسخگوي حجم بالاي ترافيکي نيست.
وي افزود: شوراي شهر و شهرداري ايلام در چند سال اخير عزم خود را جزم کرده‌اند تا با اقداماتي از قبيل اجراي طرح ترافيکي و تعريض برخي خيابانها در جهت رفع اين مشکل اقدام كنند.
رئيس شوراي شهر ايلام تصريح کرد: البته بايد توجه داشته باشيم که براي پيشبرد اين کار نيازمند اعتبارات و بودجه بيشتر و همکاري همه دستگاههاي مسئول در استان هستيم، اما شورا و شهرداري علي‌رغم کمبود منابع تلاش کرده‌اند که کارها بر روي زمين نماند.
شاکيان گفت: پس از اجراي طرح ترافيکي در سال گذشته نقاط داراي گره کور ترافيکي شناسايي شده و با سرعت در حال گشودن اين گره‌هاي ترافيکي هستيم.
وي اظهار کرد: در دو هفته اخير نسبت به حل مشکل چند نقطه دردسر ساز اقدام شده است، از جمله با تخريب انبار سابق شرکت غله در تقاطع 24 متري مصلي به سمت بلوار جنوبي امام(ره) مشکل ترافيکي اين نقطه برطرف شد.
رئيس کميسيون برنامه بودجه شوراي شهر ايلام در ادامه خاطر نشان کرد: همچنين قرار گرفتن بازارچه ميوه و تره بار در مسير خيابان شهيد سمندري به سمت بلوار اصناف باعث ايجاد مشکلاتي براي شهروندان ايلامي شده بود که پس از بررسي‌هاي به عمل آمده شهرداري جهت انتقال بازارچه اقدام كرده و اکنون با برچيدن بخشي از بازارچه ميوه تا حدود زيادي مشکل ترافيک اين نقطه حل شده است.
شاکيان در پايان گفت: با ساماندهي کسبه بازارچه ميوه و انتقال کامل آن در روزهاي آينده، مشکل ترافيکي همشهريان ايلامي در اين نقطه نيز برطرف خواهد شد.
نظرات ارسال نظر