دوشنبه 25 آذر 1398

استاندارد سازی تجهیزات بازی کودکان در ایلام ضروری است

مديرکل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان ايلام گفت: استاندارد سازي تجهيزات شهربازي‌ها و زمين‌هاي بازي کودکان در پارک‌ها بسيار مهم و ضروري است.
مسعود جوادي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ضمن بيان اين مطلب اظهار کرد: ضرورت طرح اين موضوع در جلسه شوراي شهر و شهرداري‌ها را مهم و خواستار اجرايي شدن آن شد.
وي با ضروري دانستن استانداردسازي تجهيزات بازي کودکان افزود: توجه به اين امر مهم در مهدهاي کودک و شهربازي‌ها در دستورکار قرار گرفته که برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته در اين باره استانداردسازي تجهيزات مورد نظر را به همراه خواهد داشت.
جوادي در ادامه اضافه کرد: مسئله استاندارد در سطح جامعه يک مسئله مهم مي‌باشد و علامت استاندارد نزديک به 50 سال است که مورد اعتماد مردم است.
مديرکل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان با بيان اينکه در حال حاضر کشور ما در زمينه استاندارد سازي کالاها گام بلندي برداشته است به گونه‌اي که 85 تا 90 درصد کالاها که در بازار عرضه مي‌شوند استاندارد هستند خاطرنشان کرد: اگر استاندارد بخواهد در عرصه‌هاي بين المللي و جهاني مطرح باشد بايستي روز به روز نظارت‌ها و کنترل کالاها تقويت شود و جديدترين و پيشرفته ترين تجهيزات آزمايشگاهي در اختيار سازمان استاندارد باشد.
وي خاطرنشان کرد: خوشبختانه در نظارت بر کالاهاي صادراتي نيز، استاندارد بسيار فعال عمل نموده است به گونه‌اي که امروز در کشور عراق کالاهاي توليدي ايران با نشان استاندارد از مقبوليت خوبي برخوردار هستند.
جوادي عنوان کرد: معيارهاي لازم در زندگي انسان بايد بر اساس معيارهاي جهاني سنجيده شده تا به درستي در زندگي روزمره به کار گرفته شود چرا که رفاه و آسايش بشر با توليد انواع وسايل و تجهيزات با بالاترين کيفيت و دارا بودن استانداردهاي لازم همواره همراه بوده است که اين امر ضرورت استاندارد در زندگي بشر را مي‌رساند.
نظرات ارسال نظر