دوشنبه 25 آذر 1398

افزایش طلاق در کوچکترین استان کشور / بیکاری و دوستی خیابانی علت اصلی

استان ایلام با جمعیت 600 هزار نفری، کوچترین استان کشور است اما در سالهای اخیر طلاق در این استان کوچک نیز افزایش چشمگیری یافته که بیشتر از بیکاری و نوع دوستیابی جوانان نشات می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در سالهای گذشته استان کوچک ایلام با جمعیت جوان خود در زمینه طلاق همیشه یک استان در ردیف پایین قلمداد می شد ولی اگر میزان طلاق صورت گرفته را با توجه به جمعیت استان بررسی کینم، متوجه این موضوع می  شویم زنگ خطر در این استان کوچک به صدا درآمده است.

در حال حاضر بیکاری در این استان باعث به وجود آوردن بسیاری از مشکلات دیگر برای جوانان و مردم استان شده که یکی از مهمترین این موارد طلاق است.

جوانان به دلیل عدم وجود شغلهای پایدار در استان و شغلهای کاذب و موقتی دست به ازدواج می زنند و بعد از مدتی بیکار می شوند که این خود عامل جدایی تعدادی از زوجهای ایلامی است.

در این بین سن ازدواج در استان ایلام نیز افزایش پیدا کرده به طوری که هم اکنون ازدواج دختران استان با افراد غیربومی بیش از گذشته شده است.

از دیگر عاملهای مهم در طلاق در استان ایلام دوستی های خیابانی است که این عامل در سطح کشور نیز مشهود است و گریبانگیر جوانان استان نیز شده و جوانان ایلامی بعد از مدتی از زندگی با یکدیگر، از هم طلاق می گیرند.

طبق آمار دادگستری استان ایلام، در شش ماه نخست سال جاری بیش از یک هزار و 915 پرونده طلاق وارد دادگاه خانواده ایلام شده است. که این آمار را وقتی با جمعیت 600 هزار نفری ایلام مقایسه می کنیم، آمار بسیار بالایی است.

البته طبق آمار از یک هزار و 915 پرونده طلاق در ایلام ، 700 پروند منجر به طلاق شده است.

این آمار یعنی حداقل روزی 10 پرونده، که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است.

رئیس دادگاه خانواده دادگستری ایلام در این ارتباط اظهار داشت: سن طلاق در استان از 17 تا 30 سال است.

علی کسایی اظهار داشت: علت اصلی معضل اجتماعی طلاق در سنین پایین در استان دوستی‌های خیابانی است که منجر به ازدواج می‌شود.

و ی تصریح کرد: چون این وصلت‌ها فاقد درک درست از شرایط همدیگر است بعد از گذشت مدتی کوتاه از وصلت ایجاد شده پشیمان می‌شوند و چاره‌ای جز جدایی ندارند

ارائه این آمار در بین جوانان استان ایلام زندگ خطری برای مسئولان است که بیشتر به نیازهای جوانان استان از جمله اشتغال توجه کنند.

نظرات ارسال نظر