دوشنبه 30 دی 1398

رئیس گروه شرکت‌های بازرگانی و بین‌المللی حدیقه:سرگردانی مسافران ایلامی در فرودگاه‌های مهرآباد و ایلام /هواپیمای حادثه دیده ایران ۱۴۰ بود نه آنتونوف

رئیس گروه شرکت‌های بازرگانی و بین‌المللی حدیقه گفت: هواپیمای حادثه دیده ایران 140 بود نه آنتونوف، این هواپیمای ملخی تحت لیستانس شرکت آنتونوف است و با جت‌های آنتونوف از نظر فنی و موتوری کاملاً متفاوت است.

دکتر «مجتبی قرائیان» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، ضمن تسلیت به خانواده درگذشتگان حادثه سقوط هواپیمای ایران 140 و آرزوی سلامتی مصدومان این حادثه اظهار کرد: سقوط این هواپیما و از دست دادن شماری از هموطنان و زخمی شدن تعداد دیگر برای همه ما ضایعه ای دردناک و غم انگیز بود که امیدوارم دیگر شاهد چنین وقایعی نباشیم.

وی با بیان اینکه هواپیمای مذکور ایران 140 بود نه آنتونوف، ادامه داد: اتفاق ناگوار دیگری که به دنبال این حادثه ایجاد شده این است که مسئولان مربوطه با انتساب نام آنتونوف به هواپیمایی که دچار حادثه شد از پرواز هواپیماههای جت آنتونوف نیز ممانعت به عمل آورده‌اند.

قرائیان تأکید کرد: در حالی که هواپیمای ایران 140 از نوع ملخی و تحت لیسانس شرکت آنتونوف اکراین بوده است جت های آنتونوف مورد استفاده در شرکت حدیقه با این هواپیما کاملاً متفاوت هستند که این هواپیما در طول 700 متر طول باند پرواز می کنند و با قدرتی فوق العاده تا 30 هزار پا ارتفاع می‌گیرند.

قرائیان خاطرنشان کرد: از 2 ماه پیش جت آنتونوف همه روزه به شهر ایلام پرواز داشته است و از نظر کیفیت، امنیت و زمان پرواز مورد اعتماد کامل مردم قرار گرفته و حتی مسئولان استانی نیز پروازهای خود را از طریق این هواپیماها انجام داده‌اند و بلیط‌های ما نیز تا 20 روز آینده به فروش رسیده است.

وی تأکید کرد: متأسفانه در روز جمعه بدون اعلام قبلی پرواز با جت آنتونوف را متوقف کرده و همین امر باعث سردرگمی نزدیک به 200 مسافر ایلامی در فرودگاه های ایلام و مهرآباد شد.

رئیس گروه شرکت‌های بازرگانی و بین‌المللی حدیقه تصریح کرد: متأسفانه مسئولان مربوطه به این امر که جت آنتونوف 9 تایپ بین‌المللی و عملیاتی فنی دارد توجه نکردند و تنها با انتساب اسم آنتونوف روی هواپیمای ایران 140 که صرفاً از لیسانس شرکت آنتونوف استفاده می‌کند در روز جاری از این پروازها جلوگیری کرده و به همین دلیل 200 مسافر ایلامی و زائران علی بن موسی الرضا (ع) که از کشور عراق و از طریق ایلام قصد پرواز داشتند را دچار مشکل کرد.

قرائیان با بیان اینکه وجوه بلیط‌های همه مسافران به آنها مسترد شده، گفت: در صورتی که ممانعت از پروازها ادامه داشته باشد مسافران می توانند با مراجعه به آژانس های مسافرتی وجوه خود را دریافت کنند.

این در حالی است که بلافاصله روز پس سقوط هواپیمای ایران 140 یکی از شرکت های هواپیمایی که عازم هندوستان بوده بر فراز کشور افغانستان دچار سانحه فنی شد که ملزم به بازگشت به ایران گردید و کماکان در مورد ایرلاین مربوطه که از هواپیمای ایرباس استفاده می کرده عکس‌العمل مشابهی صورت نگرفته است.

نظرات ارسال نظر
  • حامددر تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

    من نمیدونم از کی تاحالا هواپیمای نظامی شده جت مسافر بری؟؟؟؟این آقا واقعا فک کردن مردم از چیزی خبر ندارن؟؟؟نه آقا همه میدونن ک هواپیماش چه جوری؟بهتر ک این پروازو برداشتن

    پاسخ به این نظر