سه‌شنبه 1 بهمن 1398

آبشار تختان یکی از نقاط دیدنی ایلام برای گردشگران تابستانی است

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام گفت: آبشار تختان یکی از نقاط دیدنی ایلام برای گردشگران تابستانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمالک شنبه زاده ظهر سه شنبه در بازدید از آبشار تختان اظهار داشت: استان ایلام دارای آبشارهای متنوعی در فصل تابستان برای گردشگران است که چشم هر گردشگری را به خیره وا می دارد.

وی بیان داشت: یکی از زیباترین و دیدنی ترین آبشارهای استان ایلام است که در روستای تختان واقع در دامنه جنوبی کبیرکوه در 40 کیلومتری شمال غرب شهرستان آبدانان قرار دارد.

این مسئول بیان داشت: برای رسیدن به آبشار تختان ولذت بردن از تماشای زیبایی آن و مناظر اطراف آن نیازمند صرف حدود یک ساعت پیاده‌روی از روستای تختان تا محل آبشار  با یک شیب ملایم است.

شنبه زاده عنوان کرد: آبشار تختان از جنوب کبیرکوه سرچشمه می‌گیرد و دارای آب زلال، خنک و قابل شرب است که توسط شرکت آب  وفاضلاب در مسیری مشخص مهار شده و در ارتفاع 60 متری آبشار زیبایی را به وجود می‌آورد.

وی بیان داشت: بهترین زمان برای بازدید از این آبشار زیبا در فصل تابستان است.

شبه زاده اظهار داشت: از دیگر جاذبه‌های روستای تختان و درنزدیکی آبشار تختان وجود بلندترین و قدیمی‌ترین درخت چنار استان ایلام است این درخت با 50 متر ارتفاع و 4 متر قطر، در حدود 500 سال قدمت دارد.

این مسئول افزود: آبشار سرطاف نیز یکی از جلوه‌های زیبای طبیعت در شهرستان ایلام است که در شرق روستای شهید کشوری و جنوب شهرستان ایلام قرار دارد.

وی افزود: این آبشار چند پله‌ای محوطه وسیعی را دربر می‌گیرد و معمولاً در فصول کم‌آبی، خشک می‌شود و این آبشار یکی از تفرجگاه‌های شهرستان ایلام محسوب می‌شود و همواره بازدیدکنندگان بسیاری از دور و نزدیک برای دیدن این جلوه  زیبای طبیعی به این منطقه مراجعه می‌کنند.

نظرات ارسال نظر