دوشنبه 7 بهمن 1398

امام جمعه ایلام: طرح تفکیک جنسیتی در سازمان‌های دولتی اجرا شود

امام جمعه‌ی ایلام با انتقاد از موضع‌گیری‌های سیاسی در مقابل طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران ، گفت : امیدواریم تفکیک جنسیتی در تمام ادارات و نهادها و سازمان‌های دولتی عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام ، با اشاره به 26 مرداد سالروز آغاز بازگشت‌ آزادگان به میهن اسلامی در سال 1369، اظهار کرد: سالروز بازگشت پیروزمندانه آزادگان قهرمان و سرافراز رخداد مهم تاریخی است چرا که این آزادگان با تحمل سال‌های اسارت و شکنجه‌های رژیم بعث جلوه‌هایی عالی از ایستادگی، مقاومت و ولایت‌مداری را به نمایش گذاشتند.

وی با تاکید بر این که باید خاطرات این عزیزان را خواند و شرایط حساس آن‌ها را درک کرد، ادامه داد:آزادگان که نمونه‌ی آنها "ابوترابی" است آبروی امام و انقلاب را به نحو احسن حفظ کردند و پیروزمندانه به آغوش ملت بازگشتند و هم‌اکنون همه باید قدردان آزادگی این عزیزان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام در بخش دیگر خطبه‌ها از اقدام شهرداری تهران در راستای تفکیک جنسیتی کارکنان به عنوان یکی از عالی‌ترین و زیباترین کارها در راستای حفظ کرامت بانوان یاد و با انتقاد از مخالفان این طرح گفت:اختلاط زن و مرد در هر محیطی در همه‌ی فعالیت‌های اجتماعی و لو اینکه افراد در عالی‌ترین درجه تقوا باشند زمینه فساد را زیاد می‌کند.

لطفی اختلاط زن و مرد را ره‌آورد فرهنگ غرب دانست و تصریح کرد: این فرهنگ در تضاد صددرصد با ارزش‌های دینی است و امیدواریم تفکیک جنسیتی در تمام ادارات و نهادها و سازمان‌های دولتی عملیاتی شود.

امام جمعه ایلام در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره بر کناره‌گیری نوری مالکی از قدرت، از این اقدام به عنوان اقدامی شجاعانه یاد و اظهار کرد: نوری مالکی زمینه بحران‌زدایی از عراق را فراهم کرد و اقدام شجاعانه این مرد بزرگ امید دشمنان را به ناامیدی تبدیل کرد.

لطفی تاکید کرد: اقدام این مرد بزرگ که پاسخی به ندای مرجعیت عراق بود و برای حفظ عراق خواسته‌های خود را زیر پا گذاشت.

وی این اقدام نوری مالکی را درس عبرتی برای سران خائن فتنه 88 دانست و گفت: ما نباید این فتنه را از یاد ببریم و فتنه‌گران هم باید از این مرد بالغ و عاقل سیاسی درس بگیرند ، آن‌هایی که سال‌ها سر سفره‌ی امام نشستند و می‌خواستند به خاطر چند روز قدرت، نظام را به سقوط بکشانند.

امام جمعه ایلام با انتقاد از دستانی که به دنبال تطهیر فتنه‌گران هستند، تصریح کرد: این افراد بعد از 5 سال خیانت و پایمال کردن خون شهیدان و بی‌حرمتی به امام حاضر به  اعتراف به اشتباه خود نیستند که از قساوت قلب آنها سرچشمه می‌گیرد و با حق‌گریزی ، حق‌ستیزی و امام ستیزی دشمنان را شاد و دستاوردهای انقلاب را زیرپا گذاشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان این اقدام نوری مالکی را برگرفته از عقل و درایت او دانست و ابراز امیدواری کرد این اقدام به بحران‌های عراق خاتمه دهد.

لطفی با اشاره به سالروز جنگ 33 روزه و سالروز پیروزی حزب‌الله بر رژیم نامشروع صهیونیستی گفت : در این جنگ رژیم نامشروع سخت‌‎ترین شکست را بعد ازنیم قرن اشغالگری تجربه و امروز به مدد این پیروزی‌ها اسرائیل ضعیف و زبون شده و به فرموده‌ی امام عظیم‌الشان "از صفحه‌ی روزگار محو خواهد شد."

نظرات ارسال نظر