دوشنبه 7 بهمن 1398

پاسخ رئیس پلیس آگاهی به شایعات پدرکشی در ایلام

 قدیما اینقدر پدر ارزشمند و جایگاه برزگی در خانواده داشت که همه در برابر حرف وی سر تعظیم فرود می‌آوردند به طوری که حرف، حرف پدر خانواده بود و بس.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، وقتی بچه بودیم، آرزو می‌کردیم پدر شویم! چون پدر همه چیز خانه بود، بالای سفره می‌نشست، اول به او غذا داده می‌شد، بعد از ظهر حق بازی نداشتیم چون پدر خواب بود.

 متأسفانه امروزه فرزند سالاری افراطی در جامعه وجود دارد و پدر در خانواده نقش سرویس دهنده را ایفا می‌کند، پدر باید برای آسایش فرزندانش، پول درآورد و تمام نیازهای آنها را برطرف کند. دیگر کسی فکر نمی‌کند که آیا این پدر توان این همه کار را دارد یا نه؟ و آیا حضور پدر در خانه لازم است یا خیر؟ طرز برخورد و صحبت با پدر و مادر که دیگر جای خود دارد.

 قرآن برای پدر و مادر جایگاه ویژه‌ای قایل شده و در آیات قرآنی پس از بندگی خدای یکتا از مردم خواسته شده تا به احسان و نیکی در حق پدر و مادر بپردازند و حق ایشان را تمام و کمال ادا نمایند.

 اول مرداد ماه امسال در شهر ایلام بین پدر و پسری درگیری به وجود می‌آید به طوری که پسر با ضربات چاقو پدر خود را روانه سینه قبرستان می‌کند.

 بنا بر شایعاتی که دهان به دهان می‌چرخید، این خانواده دارای دو پسر کر و لال بوده که یکی از پسران که از نظر جسمی قوی‌تر بوده چند مرتبه قصد جان برادر دیگر را کرده که همین امر پدر را بر آن داشته که برای فرزند معلول خود خانه‌ای را به صورت پنهانی از ترس اینکه مبادا اتفاقی برای فرزند ضعیف‌تر بیفتد اجاره می‌کند.

 از طرف دیگر مادر خانواده نیز در برابر تصمیمات پدر برای سپردن فرزندی که اکنون مرتکب قتل شده به بهزیستی مقاومت کرده و در نهایت در یکی از شب‌های تابستان امسال و در حالی که فرزند قاتل سراغ برادر دیگر خود را گرفته تا وی را بکشد در اثر درگیری‌ای که با پدر پیدا می‌کند نهایتاً این پدر 55 ساله به دستان فرزند معلول اما قوی هیکل و تنومند خود، کشته می‌شود.  

 بعد از مدتی فرزند خانواده سراغ برادرش را می‌گیرد و همه میگن رفته سربازی اما بعد مدتی به رفتار پدر و پیدا کردن یک دسته کلید مشکوک می‌شود و تا حدودی به قضیه برادرش پی می‌برد و به همین دلیل با اعضای خانواده بخصوص پدر درگیر می‌شود.

 پسر با پدر خانواده سر این قضیه درگیر شده و با ضربات چاقو پدر خود را می‌کشد.

 این شایعاتی است که از مردم در مورد علت این قتل شنیده می‌شود! برای پیگیری صحت و سقم این شایعات که به شکل یک داستان تراژدیک درآمده سراغ رئیس پلیس آگاهی ایلام رفتیم که وی نیز این سخنان را شایعه ذکر کرد.

 سرهنگ «علیرضا گوهری» رییس پلیس آگاهی استان درگفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، در مورد جزئیات پرونده پدر کشی در شهر ایلام اظهار کرد: در اولین روز از مرداد ماه امسال وقوع یک فقره درگیری و چاقوکشی در شهر ایلام، در خیابان امام حسن مجتبی(ع) به کلانتری گزارش می‌شود.

 وی با بیان اینکه ماموران کلانتری با حضور در محل جرم، موضوع را بررسی کردند، افزود: در این درگیری پسری 21 ساله، پدر 55 ساله خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود و ماموران کلانتری موفق به دستگیری متهم در محل حادثه می‌شوند و فرزند در اعترافات اولیه خود گفته‌ که قرار بود پدرش یک قطعه زمین به نامش سند بزند که نزد و من هم به این دلیل با چاقو وی را زده‌ام.

 گوهری با اشاره به اینکه پسری که اقدام به کشتن پدر خود کرده کر، لال و عقب مانده‌ ذهنی است خاطر نشان کرد: متهم شب حادثه به پدرش می‌گوید “تو قول دادی سند را به نام من بزنی چرا اینکار را نمی‌کنی” که پدر با یک چوب دستی به پسرش یک ضربه وارد می‌کند و پسر هم با برداشتن یک چاقو از آشپزخانه در اولین مرحله اقدام به مجروح کردن دست پدرش می‌کند.

 گوهری ادامه داد: با شدت درگیری بین پدر و پسر فرزند با یک ضربه دیگر چاقو به شاهرگ گردن پدر می‌زند و پدر را به شدت مجروح که در حین انتقال به بیمارستان فوت می‌کند.

 وی دلیل این قتل را درگیری پدر و پسر بر سر منزل مسکونی اعلام و گفت: در تحقیقات انجام شده پلیس از متهم و اعضا خانواده و بستگان، همه این موضوع را تایید کرده‌اند.

 گوهری ادامه داد: متهم کر و لال است اما با توجه به اینکه در مدرسه استثنایی آموزش دیده با نوشتن سوال و جواب بر روی برگه، تحقیقات از وی صورت گرفته است.

 رئیس پلیس آگاهی ایلام با بیان اینکه با بازسازی صحنه جرم و تحقیقات کامل، پرونده به شعبه بازپرسی برای صدور حکم ارسال شده است افزود: آنچه که مربوط به پلیس آگاهی بوده انجام شده و متهم به قتل در حال حاضر در زندان به سر می‌برد.

 گوهری با بیان اینکه مقتول دارای دو فرزند پسر است و اینکه شایعاتی وجود دارد که متهم قرار بوده برادر خودش را به قتل برساند و پدر مجبور بوده برای وی منزل مسکونی کرایه کند، را شایعه دانست و خاطر نشان کرد: از مردم خواستاریم به شایعات توجه نکنند و اصل قضیه درگیری بر سر منزل مسکونی بوده است.

نظرات ارسال نظر