دوشنبه 18 آذر 1398

استاندار ایلام: ایلام صاحب بالگرد امدادی می‌شود

محمدرضا مروارید امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: در دیدار با رئیس سازمان هلال احمر کشور مذاکراتی در خصوص اختصاص یک بالگرد امدادی به استان به توافقات نهایی رسیدیم.

وی افزود: استان ایلام با توجه به موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی که در آن واقع شده و پراکندگی جمعیت نیاز جدی به یک بالگرد برای مسائل امداد و نجات و شرایط بحران دارد که در این زمینه با توافقاتی که با سازمان هلال احمر کشور و مدیرعامل این سازمان صورت گرفت مقرر شد حداکثر تا پایان سال یک فروند بالگرد امدادی در اختیار استان قرار گیرد و در طی این مدت نیز آشیانه آن توسط استان احداث شود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: همچنین در این جلسه مقرر شد تا زمانی که این بالگرد به استان ایلام اختصاص می‌یابد، مسائل امدادی و شرایط بحرانی استان توسط بالگرد جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه پوشش داده شود.

استاندار ایلام افزود: از دیگر توافقات این جلسه ایجاد پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در سطح استان بر اساس نرم کشوری است که باید در تمام محورهای مواصلاتی استان این پایگاه‌ها راه‌اندازی شوند.

مروارید تصریح کرد: راه‌اندازی جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های تازه تأسیس نیز از دیگر توافقات با مدیر عامل جمعیت هلال احمر کشور بود که در این خصوص نیز در اسرع وقت نسبت به استقرار جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های سیروان، بدره و دیگر شهرستان‌های فاقد جمعیت هلال احمر اقدام لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای تهیه بالگرد امدادی بیش از 30 میلیارد تومان است که این بالگرد به صورت رایگان به استان اختصاص یافته است

نظرات ارسال نظر
  • اسماعیلدر تاریخ ۲۹ تير ۱۳۹۳

    همه چیز ما از ارتش گرفته تا نیروگاه برق و... کرمانشاه از ما گرفته مطمئن باشید بعدا این بالگرد هم میبره

    پاسخ به این نظر