دوشنبه 29 مهر 1398

معاون اجتماعی نیروی انتظامی ایلام با حضور در ایسنا خبرداد:راه۰اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت/بیشترین سرقت۰ها توسط معتادین در استان به وقوع می۰پیوندد

معاون اجتماعی نیروی انتظامی ایلام از راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت در استان خبر داد و گفت: برای محقق شدن اهداف این قرارگاه همکاری، اطلاع‌رسانی و آموزش رسانه‌ها  ضروری و حائز اهمیت است.

 «محمدرضا نظری» با حضو در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: تعامل با رسانه‌ها برای آموزش و آگاهی‌بخشی به مردم جهت پیشگیری و نحوه‌ی اقدام مال باخته بعد از سرقت به صورت جدی در  دستور کار قرار دارد.

 وی از راه‌اندازی قرارگاه سرقت در استان خبر داد و گفت: برخورد فیزیکی با سرقت کارساز نیست لذا باید از لحاظ فرهنگی کار شود که ناجا اقدامات فرهنگی را سر لوحه کار خود برای مبارزه با این جرم قرار داده است.

 نظری با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید بیشتر در این حوزه پای کار بیایند چرا که فرهنگ حفاظت از اموال باید در بین مردم تببین شود، خاطرنشان کرد: اقدامات فرهنگی بسیار کارآمدتر از برخورد با جرائم است.

 معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان با اشاره به اینکه با تلاش دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در جامعه امنیت وجود دارد لذا مقوله احساس امنیت در بین مردم تقویت شود تصریح کرد: برای محقق شدن اهداف در این حوزه نیازمند کمک مردم هستیم.

 وی با بیان اینکه در چهار ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل سرقت‌ها 21 درصد کاهش داشته، گفت: روند ثبت آمار سرقت‌ها تغییر کرده و در حال حاضر به محض وقوع به صورت سیستمی در کشور ثبت می‌شود.

 نظری ادامه داد: بیشترین علت سرقت‌ها در استان عدم توجه صاحب مال به حفظ دقیق و کامل از اموال خود است، لذا برای مهار سرقت‌ها مردم باید پای کار بیایند.

 وی با بیان اینکه بیشترین سرقت‌ها توسط معتادین در استان به وقوع می‌پیوندد اضافه کرد:  ایجاد کمپ استانی برای جمع‌آوری معتادان ضروری است.

  نظری تصریح کرد: اولویت اول جرائم استان مربوط به  مواد مخدر است که طی امسال کاهش محسوسی داشته است.  

 معاون اجتماعی نیروی انظامی استان با اشاره به اینکه کمتر از 10 هزار نفر معتاد در استان وجود ارد تصریح کرد:معتاد کارتن خواب به معنای واقعی در استان نداریم.

 وی هدف امسال ناجا را تعامل، تقویت سهم رسانه‌ها و پای کار آمدن مردم در پیشگیری از جرائم بخصوص سرقت دانست.

نظرات ارسال نظر