دوشنبه 5 اسفند 1398

ناراحتی، برو جای دیگری پارک کن

رانندگان ایلامی از عملکرد و بداخلاقی برخی پارکبانان و اخذ مبلغ بیشتر از مبلغ مصوب توسط آنها گلایه دارند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، وقتی به پارکبانان گفته می‌شود که تا نیم ساعت حق پارک طبق قانون رایگان است، آنها با پرخاشگری جواب می‌دهند که قانون برای خودش گفته، باید حق پارک را بپردازید.

 « محمد‌تقی شکرنیا»، یکی از رانندگان ایلامی در این خصوص به خبرنگار ایسنا، گفت: در قانون تعریف شده که از نیم ساعت به بعد باید حق پارک را به پارکبان پرداخت کرد، اما برخی پارکبانان شهر ایلام به محض توقف به سراغت می‌آیند و می‌گویند باید حق پارک را پرداخت کنید و‌گر‌نه مشکل برایت پیش می‌آید. 

 وی با بیان اینکه با دیدن این‌گونه رفتارها شخص از قانون دل‌زده می‌شود، افزود: مسئولان خودشان را به پارکبانان معرفی می‌کنند و حق پارک پرداخت نمی‌کنند و دیگر از ظلمی که در حق مردم عادی می‌شود، خبر ندارند.

«نجف‌ بینا» راننده دیگر گفت: در خیابان "نهضت" که مجتمع پزشکی آسیا قرار گرفته، چند نفر پارکبان مستقر شده‌اند که به محض اینکه خودرو توقف کند و ‌بیمار پیاده یا سوار شود، سریع درخواست وجه می‌کنند.

 وی گفت: چندی پیش یکی از بستگانم مریض بود و به این مجتمع مراجعه کردم ‌تا ‌مریضم را به خانه بیاورم و قصد پارک نداشتم و حدود 5 قیقه منتظر بودم که بیمار از مطب خارج شود، اما پارکبان با بداخلاقی گفت باید وجه را بپردازی وگرنه ماشینت پنچر می‌شود.

یکی از پزشکان مستقر در مجتمع پزشکی آسیا با بیان اینکه حق پارک در پارکینگ‌های داخل شهر ایلام طبق رسیدی که به شخص در مقابل وجه نقد می‌دهند، 500 تومان است، خاطرنشان کرد: دیروز قصد پارک خودرو را در پارکینگ اداره راه را داشتم، با وجود اینکه بر روی رسید نوشته بود حق پارکینگ تا یک ساعت 500 تومان است، اما پارکبان درخواست 1000 تومان می‌کرد و وقتی علت دریافت وجه بیشتر را از او پرسیدم با تندخویی پاسخ داد، اگر ناراحتی برو جایی دیگر پارک کن. 

 سرهنگ« محمد رسولی» رئیس پلیس راهور ایلام نیز در این خصوص به ایسنا، گفت: طبق قانون رانندگان تا نیم ساعت می‌توانند بدون پرداخت هیچگونه وجه نقدی ‌در معابر مجاز پارک کنند.

 وی با بیان اینکه رعایت این قانون توسط شهرداری و پارکبانان لازم و ضروری است، افزود: دستگاه مربوط باید نسبت به نظارت و برخورد با تخلف کنندگان به وظیفه خود عمل کند. 

  رسولی ادامه داد: هر خودرویی در مکان‌های مجاز تا نیم ساعت حق پارک بدون پرداخت وجه نقدی دارد و گرفتن وجه از رانندگان قبل از نیم ساعت غیرقانونی و تخلف است.

نظرات ارسال نظر