شنبه 27 مهر 1398

استاندار خبر داد:اختصاص ۲ میلیارد دلار فاینانس به ایلام

استاندار ایلام گفت: دولت بیش از 2 میلیارد دلار در بحث فاینانس در اختیار استان قرار داده که اگر بتوانیم این اعتبار را جذب کنیم تحول خوبی در استان شکل خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، مهندس «محمدرضا مروارید» در نشست اعضای شورای استان اظهار کرد: بحث شوراها در قانون اساسی یک فصل کامل را به خود اختصاص داده است و باید از ظرفیت و پتانسیل شوراها در ساختار حکومت بسیار بیشتر از وضع موجود استفاده کرد چراکه هدف از تصویب قانون شوراها این بود که مردم در سیستم حکومت مشارکت داشته باشند.

وی با بیان این که در خصوص فعالیت شوراها باید کارهای علمی و تحقیقاتی بیشتری برای مشخص کردن جایگاه واقعی آن در کشور انجام شود خاطر نشان کرد : با اجرای کارهای فکری و تحقیقاتی ضمن بازنگری در قوانین گذشته تغییرات مثبتی در آن صورت گیرد و شوراها در رده های بالای تصمیم‌گیری در حاکمیت جای داشته باشد و بنده آمادگی دارم در این حوزه هر گونه همکاری که لازم باشد را انجام دهم.

استاندار ایلام در خصوص عمران شهری نیز گفت: در بررسی‌هایی که در رابطه با مسائل عمرانی استان انجام شده ، در حال حاضر حدود 5 هزار میلیارد تومان پروژه ی عمرانی وجود دارد که در 8 سال گذشته فقط 1000 میلیارد تومان به آنها اختصاص یافته و تکمیل آن  نیازمند اعتبار بیشتر است.

مروارید ادامه داد: نمی توان با اعتبارات و بودجه‌های دولتی راه توسعه و پیشرفت را به سرعت در استان طی کرد. به طور مثال اگر سه سال متوالی هر ساله 1000 میلیارد تومان پرداخت شود ما در بسیاری از شاخص ها تاره به میانگین کشوری خواهیم رسید .

وی با بیان اینکه تنها راه توسعه سریع و پایدار استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی است ادامه داد: در این رابطه  دولت دو را ه استفاده از صندوق توسعه ملی و بهره‌گیری از فاینانس و سرمایه گذاری داخلی و خارجی را پیش پای استان گذاشته است.

استاندار ایلام تصریح کرد: دولت بیش از 2 میلیارد دلار در بحث فاینانس در اختیار استان قرار داده است که اگر بتوانیم این اعتبار را جذب کنیم تحول خوبی در استان شکل خواهد گرفت.

نظرات ارسال نظر