شنبه 27 مهر 1398

پیکر مادر راوی «دا» در ایلام خاکسپاری می شود

پیکر مادر سیده «زهرا حسینی» راوی کتاب «دا» که هفتم تیر ماه چشم بر جهان فروبست برای خاکسپاری به ایلام منتقل می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سیده «شاه پسند حسینی» مادر سیده زهرا حسینی راوی کتاب دا از چند سال گذشته به بیماری آلزایمر مبتلا بود.

پیکر این مرحومه روز گذشته در تهران تشییع و برای خاکسپاری به بخش «زرین آباد» شهرستان دهلران استان ایلام منتقل خواهد شد تا مطابق وصیت خود در صحن امام زاده سید ابراهیم محمد باقر(ع) زادگاهش آرام گیرد.

سیده شاه پسند حسینی متولد سال ۱۳۱۲ در استان ایلام بود که روز گذشته در سن ۸۱ سالگی در اثر سکته قلبی در بیمارستان مصطفی خمینی درگذشت و به دیار باقی شتافت.

همسر و یک فرزند سیده شاه پسند حسینی در حفظ خرمشهر در دوران دفاع مقدس از جان خود گذشتند و به فیض بزرگ شهادت رسیدند و همچنین دو پسر دیگر این مرحومه در دوران دفاع مقدس به درجه جانبازی نایل آمدند.

«دا» نام کتاب روایت خاطره های سیده زهرا حسینی است که در مورد جنگ ایران و عراق و به اهتمام سیده اعظم حسینی نگاشته شده و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

«دا» در گویش های کردی و لری به معنی مادر است و زهرا حسینی که خود یکی از کردهای زرین آباد استان ایلام است با گزینش این عنوان سعی کرده به موضوع مقاومت مادران ایرانی در طول جنگ ایران و عراق بپردازد.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این کتاب مهم ترین و تاثیرگذارترین کتاب در زمینه خاطره نگاری جنگ هشت ساله ایران و عراق است.

پیکر این مادر شهید قرار است در یکی دو روز آینده در بخش زرین آباد شهرستان دهلران در 104 کیلومتری جنوب خاوری شهر ایلام خاکسپاری شود.

بخش زرین آباد شهرستان دهلران به مرکزیت شهر «پهله» 12 هزار نفر جمعیت دارد.

نظرات ارسال نظر
  • سیمادر تاریخ ۹ تير ۱۳۹۳

    سلام روحش شاد.خدا بیامرزتش. ولی زهرا حسینی همه جا خودشو خرمشهری معرفی میکنه .لطفا نظرات رو تایید کنید .چقدر شما محافظه کارید.

    پاسخ به این نظر