جمعه 2 اسفند 1398

«اعتیاد»، مهم‌ترین علت طلاق در ایلام

معاون اجتماعی بهزیستی ایلام با بیان این‌که «اعتیاد»، مهم‌ترین علت طلاق در استان است، گفت: ۵۰ درصد پرونده‌های ارجاعی به مرکز کاهش طلاق بهزیستی استان به سازش منجر شده‌اند.
«نسرین شهبازی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، اظهار کرد: در این مرکز به پرونده‌های تقاضای طلاق زوج‌ها که از دادگستری یا خود معرف ارجاع داده می‌شود رسیدگی و سعی در به سازش کشیدن آنها دارد.
وی با بیان این‌که از ابتدای سال تاکنون از مجموع ۶۰ مورد پرونده ارجاعی به این مرکز با انجام مشاوره توسط روانشناس، کارشناس حقوق و یا بازدید از منزل ۳۲ مورد از آنها به سازش منجر شده است، افزود: بقیه‌ی این پرونده‌ها نیز یا منجر به طلاق شده و یا در دست اقدام هستند.
معاون اجتماعی بهزیستی ایلام عمده‌ترین علت اقدام زوج‌ها برای طلاق را اعتیاد، مسایل اقتصادی، نداشتن مهارت زندگی و آشنا نبودن با مساله ازدواج دانست و خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد پرونده‌ها در این مرکز از طریق دادگستری ارجاع داده شده و بقیه به‌صورت خودمعرف بوده‌اند.
شهبازی خاطرنشان کرد: در این مرکز بیش از ۴۰ نفر از روانشناسان و مددکاران اورژانس اجتماعی در راستای به سازش کشیدن پرونده‌های ارجاعی و برطرف کردن اختلاف زوج‌ها فعالیت‌ می‌کنند.
نظرات ارسال نظر