شنبه 23 آذر 1398

نماینده ایلام: "میز ایلام" وجاهت قانونی ندارد.

ˈاحمد شوهانیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هر چند به عنوان یکی ایلامی از هر تلاشی در راه حل مشکلات استان و دغدغه های شهروندان حمایت می کنم اما لازمه فعالیت این تشکل و مجموعه هایی از این دست این است که از طریق ثبت قانونی به عنوان نهاد غیر دولتی و یا حزب و از طریق روندهای مصوب دنبال شود.

وی افزود: در فعالیت و موضع گیری های که به نام ایلام در مرکز با عنوان ˈمیز ایلامˈ صورت می گیرد شائبه سهم خواهی و رانت خواری برخی از فعالان مرکز نشین را به وجود آورده که همین مساله سبب شده بسیاری از بزرگانی که در دوران انتخابات ریاست جمهوری در ستاد مرکزی روحانی فعالیت می کردند از حضور در این جمع انصراف دهند.

وی یاداور شد: همه ایلامی ها دوست دارند این استان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار بگیرد اما نباید اجازه دهیم از اسم ایلام و مردم قهرمان آن سو استفاده شود تا برخی از دوستان مرکز نشین به منافع شخصی و مناصب دولتی دست یابند.

شوهانی تاکید کرد: اعتقاد من این است مردم و فعالان سیاسی استان که مستقیم و در جریان مشکلات این استان هستند و با آن دست پنجه نرم می کنند خود باید برای این استان تصمیم گیری کنن.

وی اضافه کرد: اگر دیگران پیشنهادی دارند باید با قرار گرقتن در این مسیر فعالیت کنند نه برای ایلام در مرکز نسخه بپیچند و خط و نشان بکشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضور بزرگان و فعالان سرشناس ایلامی در مرکز که دارای سلیقه های مختلف سیاسی هستند نباید به گونه ای رقم بخورد که به سهم خواهی و منفعت طلبی تعبیر شود.

شوهانی گفت: قانون با اصول صریح از طریق ثبت و صدور پروانه فعالیت سازمان های مردم نهاد و احزاب برای این کار روندهایی مناسب پیش بینی کرده است.

وی اضافه کرد: هیچکس مخالف فعالیت قانونی و موضع گیری رسمی احزاب نیست و دغدغه من به عنوان یک ایلامی فعالیت هایی فرا قانونی و فردگرایانه زیر پوشش نام ایلام است.

از زمان انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه تاکنون تشکلی به نام ˈمیز ایلامˈ که بنا به اعلام اعضای آن در ستاد مرکزی انتخاباتی دکتر روحانی و با حضور فعالان سیاسی ایلامی در تهران تشکیل شده است با صدور بیانیه و اظهار نظر اعضا در خصوص مسایل مرتبط با این استان در رسانه ها منتشر می شود.

نظرات ارسال نظر
 • خیراللهدر تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۲

  بنده با نظر دکتر عزیز موافقم. اصولا اینها یه سری افراد منفعت طلب و جاه طلب هستند که فقط برای رسیدن به منافع شخصی با نام دفاع از حقوق مردم ظاهر سازی میکنند و هیچ جایگاه مردمی ندارند

  پاسخ به این نظر
 • علیدر تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۲

  اینا همه باید بیایند زیر چتر شما عزیزم!! هیچ ایلامی ای حق اظهارنظر نداره جز با اجازه شما!!!!!!!!

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۲

  پس حتما انجمنی با نام « جمعی از کارکنان دوایر دولتی ایلام » و « اولیاء دانشجویان انتقالی» و چیزهایی از این دست که هر از گاهی به صورت خودجوش در سطح شهر بنر نصب می کنند وجاهت قانونی دارند. راستی هر کی به آقای نماینده بی ادبی کنه می چسبوننش روی دیوار پس مراقب سلامتیتان باشد.

  پاسخ به این نظر
 • ساماندر تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۲

  جناي اقاي دكتر شوهاني با سلام بايد به عرض برسانم جامعه اسلامي جامعه تعدد ارا كه همانا تركيبي از جمهوريت نظام و اسلاميت نظام كه هردو هيچگونه مغايرتي در باز دارندگي از تفكر و تعدد ارا در جامعه ندارد. خاطر نشان ميسازد در ارا ماخوذه شما جمعيت راي دهنده حدودا 400000 نفري ايلام درج نگرديده و كساني هستند كه ممكن هست سليقه شما را نپسندند فلذا هرگونه فعاليتي اعم از ميز خدمت و ساير ngo هاي محلي كه در راستاي ارتقا و پيشرفت استان باشد قابل تقدير است و از شما كه دكتري علوم سياسي و مدرس دانشگاه هستيد بعيد به نظر ميرسد كه با به انحصار كشيدن هر گونه پيگيري؛ خود را نه وكيل مردم بلكه ارباب مردم بدانيد .دير زماني نميگذرد كه شما نيز در ليست نمايندگان ادواري قرار خواهيد گرفت پس بهتر است به تفكر عمومي و ارا عمومي در نظام اسلامي احترام بگذاريد؛ و بايد گفت اين استان شهيد پرور نتوانسته است به دليل حضور دايه هاي مهربان تر از مادر و كساني كه از لباس خدمت مطالبات فاميلي و خانوادگي خود را دنبال مينمايندحق خود را اعاده نمايد . من الله توفق

  پاسخ به این نظر
 • ناشناسدر تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۲

  میز ایلام در تهران کاملا غیر قانونی و یک نوع سهم خواهی ونسخه پیچانی غیر قانونی است از این نظر شوهانی حمایت شود

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۱ دی ۱۳۹۲

  بلی با نظر نماینده مردم استان موافقم . آلان که طیف مسجد جامع شهر و میز خدمت ایلام تصصمیم برای عزل و نصب مدیران ادارات کل استان می گیرند .

  پاسخ به این نظر