دوشنبه 5 خرداد 1399

علت عمده‌ی هدررفت آب در ایلام فرسودگی شبکه‌ها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام علت اصلی هدررفت آب در استان را فرسودگی شبکه‌ها دانست و گفت: 18.5کیلومتر توسعه و اصلاح شبکه برای امسال در استان پیش‌بینی شده است.
«داراب بیرانوندی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، با اعلام این خبر اظهار کرد: تجهیز 6 حلقه چاه و 4000 مترمکعب مخزن ذخیره آب، هم‌چنین واگذاری 2000 فقره انشعاب فاضلاب از اقداماتی است که در بودجه‌ی سال 93 پیش‌بینی شده و در صورت تأمین اعتبار محقق می‌شود.
وی با اشاره به این‌که اصلاح شبکه‌های فرسوده و تعمیر شکستگی‌های احتمالی، هم‌چنین نظارت و کنترل بیشتر بر روی انشعابات از اهم برنامه‌های این شرکت است، افزود: پیش‌بینی می‌شود میزان هدررفت آب به 23.5 درصد کاهش یابد.
بیرانوندی ادامه داد: هم‌اکنون میزان هدررفت آب در استان حدود 26 درصد است که علت عمده آن فرسودگی شبکه‌های آب در استان است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در رابطه با پروژه‌های در دست اجرا خاطر نشان کرد: هم‌اکنون 4 پروژه‌ی فاضلاب شهری در شهرهای ایوان، سرابله، دره‌شهر و ایلام در قانون ردیف بودجه‌ای دارند و در حال انجام است که علاوه بر آن پروژه‌ی آبرسانی به شهر ملکشاهی از سد چم گردلان آغاز شده و به‌علت کمبود اعتبارات ملی، شرکت پیگیر جذب سرمایه‌گذار برای تسریع در انجام آن است.
وی در تشریح پروژه‌ی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایوان گفت: با پیگیری‌ها قرارداد اجرای تصفیه‌خانه‌ی فاضلاب شهر ایوان با بخش خصوصی منعقد و عملیات اجرایی آن آغاز و در اواخر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
بیرانوندی با بیان این‌که سالانه 6000 فقره انشعاب به شمار مشترکان اضافه می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح تخصیص آب از سد سیمره به شهر ایلام که تنها راه برطرف کردن مشکلات آب برای شهر ایلام است خوشبختانه مطالعات آن انجام شده و جزو مصوبات وزارت نیرو است.
نظرات ارسال نظر