یک‌شنبه 24 آذر 1398

شهرداری ایلام ۲۷۰ میلیارد ریال از دستگاههای دولتی طلب دارد

شهردار ایلام گفت: هیچ دستگاه دولتی با این شهرداری همکاری ندارد و همگی می خواهند بدون دریافت پروانه ساختمانی و پرداخت حق و حقوق شهرداری، ساخت و ساز نمایند.
مهندس حبیب الله منصور پور در اولین نشست هم اندیشی با اصحاب مطبوعات و رسانه های استان، با تسلیت اربعین حسینی و با بیان اینکه عدالت در خبر و انتشار صریح واقعیات از رسالت های سنگین خبرنگاران است، اظهار داشت: از تمام نظرات، انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای کارشناسی، سازنده و ارزنده جامعه رسانه ای استان استقبال می کنیم و آنان را در برنامه ریزی های شهری به کار خواهیم بست. 
وی با طرح این سئوال که وقتی نهادهای دولتی، نظامی و انتظامی مستقر در مرکز استان برای پرداخت عوارض قانونی با شهرداری ایلام همکاری نمی کنند، از مردم عادی چه انتظاری هست؟ افزود: اعتبار شهرداری ایلام در سالجاری 270 میلیارد ریال است و متأسفانه به همین میزان نیز از ادارات دولتی طلبکار می باشد. 
شهردار ایلام با اشاره به اینکه بدون مشارکت، همکاری و همراهی مسئولان، رسانه ها و عموم مردم، هیچ توسعه ای اتفاق نمی افتد، یادآور شد: نسبت به دیگر شهرداری های مرکز استان در کشور، شهرداری ایلام از کمترین اعتبار برخوردار است و با این بودجه و اعتبار نمی توان کار وی‍ژه ای را در این شهر به سرانجام رساند.
مهندس حبیب الله منصور پور با بیان اینکه ذهن پرسشگر خبرنگاران رسانه های دیداری و شنیداری استان می تواند مسئولان ارشد کشوری و استانی و آحاد مردم را به ضرورت توسعه شهری این مرکز استان متوجه سازد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استاندار بومی و تلاشگر استان این مهم را به صورت ویژه ای مورد توجه قرار داده و تاکنون اعتبارات مناسبی را به این شهرداری تخصیص داده است.
وی با تأکید بر اینکه لازم است که دولت به منظور ایجاد زیرساخت ها، بودجه و اعتبار مناسب را به این شهرداری اختصاص دهد تا بتواند همپای دیگر شهرداریهای مراکز استان ها توسعه یابد، تصریح کرد: تفاوت ما ایلامی ها با دیگر نقاط کشور این است که به وضع موجود راضی هستیم و هیچ مطالبه ای نداریم و برای بهبود اوضاع امر به معروف و نهی از منکر نمی کنیم.
شهردار ایلام با بیان اینکه برای زیباسازی ورودی های شهر طرح ها و برنامه های خوبی آماده نموده ایم و تا پایان سالجاری اجرایی خواهند شد، بیان داشت: ورودی های شهر ایلام ناموزون و نامناسب هستند و تلاش خواهیم کرد تا به بهترین شکل ممکن زیباسازی شوند.
مهندس حبیب الله منصور پور به انتقال پایانه مسافربری ایلام به خارج از شهر اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرح مهم 108 هزار مترمربع در روبروی فرودگاه شهداء ایلام اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه تاکنون 290 میلیارد ریال برای اجرای زیرگذر و روگذر شهید داریوش رضائی نژاد شهید عرصه دانش هسته ای، هزینه شده و برای تکمیل آن به 50 میلیارد ریال دیگر نیاز است، اظهار داشت: در صورت تخصیص اعتبار، این پروژه مهم و زمان بر تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید. 
شهردار ایلام خدمات و تلاش های خبرنگاران فعال استان را شایسته تقدیر دانست و تأکید کرد: رسانه ها می توانند با فرهنگ سازی و بستر سازی مناسب، زمینه جلب مشارکت و همکاری بیش از پیش مردم را با مجموعه های شهرداری هموار سازند.
گفتنی است در این نشست که برای اولین بار و با ابتکار شهردار و روابط عمومی خلاق شهرداری ایلام برگزار شد و بیش از 3 ساعت به طول انجامید، جمعی از خبرنگاران فعال استان حضور داشتند و نظرات و راهکارهای خود را به خوبی ابراز داشتند و علاوه بر شهردار، مهندس کرمی معاون سختکوش خدمات شهری و مهندس واحدی معاون تلاشگر عمران و شهرسازی شهرداری ایلام، با سعه صدر و متانت به سئوالات متنوع اصحاب مطبوعات و رسانه های استان پاسخ گفتند.
نظرات ارسال نظر