یک‌شنبه 24 آذر 1398

پیاده روی ۳۵ کیلومتری مردم ایلام در روز اربعین

از شامگاه گذشته و دقایق آغازین بامداد امروز خیل عظیم هزاران نفری مردم ایلام با پاهایی پیاده و چشمانی اشک بار راهی یک پیاده رویی ۳۵ کیلومتری از ایلام تا حرم امامزاده علی صالح (ع) شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، انگار زمین امروز حال دیگری دارد، کربلا دوباره در ایلام جان گرفته و حادثه عاشورا را به رخ همه کشناده است؛انگار مردم نمی خواهند باور کنند که چهل روز از بی سر شدن مولای نورانیشان گذشته است.
گویی مردم ایلام با پاهای برهنه خود که در مسیر رسیدن به کربلا ایران و دروازه عتبات عالیات می خواهند ولایی بودن خود را به همه نشان دهند و بگویند که هرگز "علی" را تنها نمی گذاریم و ما کماکان با جان و دل در میدان هستیم.
ایلام سراسر سیاه پوش، با خیل عظیم مردم شیعه نشینش از شامگاه گذشته و دقایق آغازین بامداد امروز راهی سفری 35 کیلومتری با پاهای پیاده شده اند تا در کنار بارگاه ملکوتی امامزاده علی صالح (ع) که مردم ایلام اعتقاد ویژه ای به آن دارند شده اند تا به کربلا نزدیک تر باشند و تنها 120 کیلومتر را از مولای خود دور باشند.
البته این فاصله در دل های عطشناک از محبت و معصومیت حسین(ع)، رقیه(س)،ابوالفضل(ع) و زینب(س) هم می تواند کوتاه تر و هم بسیار طولانی تر باشد....
آرزوی هر کسی بود که امروز در جوار ضریح شش گوشه معطر حسین(ع) باشد درست چون من، اما منی که آماده رفتن بودم شوق بودن در کنار ضریح مرا فرا گرفته بود این بار هم آقایم ،حسین(ع) مرا در رسیدن به عطر آرام بخش حرمش فرا نخواند این بار ، باز هم نشد، و همسفرهایم بی من به سوی کربلای همیشه غمگین رهسپار شدند...
در مسیر ایلام تا صالح آباد شاهد حضوری عظیم بودیم و در راه به افرادی بر می خوردیم که یا نیت داشتند و نذر کرده بودند و یا اینکه نذرشان پذیرفته شده بود.
در مسیر به فردی برخوردیم که با کودکی در آغوش درون یک پراید نشسته بود و اشک می ریخت و کودک دو ماهه اش را تکان می داد، با وی هم صحبت شدم...حرفهایش تکانم داد...
این مرد ایلامی می گفت: سال گذشته در همین روز از امام حسین(ع) خواستم که مرا شفاعت کند و به من فرزندی عطا کند چرا که 28 سال است که صاحب فرزند نشده ام و امسال خداوند با شفاعت مولایم حسین(ع) نازنین فاطمه و امیرحسین را نصیبمان کرد.
آری حسین(ع) می بخشد، حتی بیشتر از آنچه که ما بتوانیم فکرش را بکنیم اما افسوس که حسودان و بخیلان آب را بر وی بستند و طفلش را با ددمنشی به شهادت رساندند اما همین حسینی (ع) که طفل از دست داده طفل می بخشد و از خداوند برای محبانش شفاعت می طلبد.
حجت الاسلام جواد نوری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار کرد: 120 هیئت مذهبی در ایلام،و 700 هیئت مذهبی در سراسر ایلام امروز در جای جای استان شیعه نشین ایلام به عزاداری می پردازند.
وی افزود: شرایط برای خدمت دهی اتوبوس ها و وسایل حمل و نقل از مسیر ایلام تا صالح آباد با همکاری شهرداری محترم ایلام فراهم شده است و بسیاری از مردم ایلام با پاهایی پیاده راهی صالح آباد(ع) شده اند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام تصریح کردک زیارت اربعین در جوار حرم امام زاده علی صالح (ع) در صالح آباد قرائت می شود.
نظرات ارسال نظر