پنج‌شنبه 15 خرداد 1399

نبود اسپانسر در ورزش ایلام / استعدادهای ورزشی استان منتظر سرمایه گذاری هستند

استان ایلام به رغم داشتن استعدادهای بی نظیر در بخش ورزشی با مشکلات متعددی از جمله نبود اسپانسر رنج می برد و بسیار از استعدادهای ورزشی استان در انتظار سرمایه گذاری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، خطه قهرمان پرور ایلام از زمانهای بسیار دور و به خصوص در زمان دفاع مقدس جایگاه رشادت و فداکاری بوده است.

مردم این استان به در زمان دفاع مقدس با حداقل امکانات از کیان کشور دفاع کردند و نگذاشتند دشمن وارد خاک کشور شود و حتی یک سانتمیر از خاک کشور را به دشمن واگذار نکردند.

مردم قهرمان و دلاور ایلام به مرور زمان و ایجاد امکانات و توسعه فعالیتهای ورزشی استعدادهای بی نظیری در ورزش از خود نشان دادند و بارها در رشته های مختلف ورزشی خوش درخشیدند.

ورزش در زمانهای بسیار دور نیز از جایگاه بالایی نزد مردم استان برخوردار بوده به طوری که هم اکنون بسیاری از بازیهای بومی و محلی نشان از رونق ورزش در استان داشته است.

استعدادهایی که می سوزند

در حال حاضر ورزش استان ایلام به خصوص در رشته های جودو، کاراته، تیراندازی، فوتسال، هاکی و..در کشور دارای رتبه های برتر است و صدها ورزشکار را به تیمهای ملی تقدیم کرده است.

آنچه در حال حاضر برای ورزش دوستا ایلام عذاب آور است اینکه به غزم استعدادهای فراوان ورزشکاران و تیمهای ورزشی استان کمتر در سطح های برتر کشور حضور دارند چراکه مشکلات باعث شده این ورزشکاران ناشناخته باشند.

در حال حاضر تیمهای ورزشی ایلام در رشته های مختلف ورزشی حضوری فعال در سطح کشوری ندارد و فقط تیم فوتبال بانوان پالایشگاه گاز ایلام به نمایندگی از استان در مسابقات لیگ برتر حضور دارد.

استان ایلام در بسیاری از رشته های ورزشی دارای استعدادهای بی نطیری است که به طور قد به برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب می توان شاهد تحول و توسعه ورزش استان بود.

اکثر ورزشکاران استان ایلام به دلیل مشکلات مالی برای دگیر تیمهای سطح کشور فعالیت می کنند و قهرمانی آنها برای دیگر تیمها ثبت می شود.

باید گفت باید از ورزش و تیمهای ورزشی استان حمایت جدی شود تا این تیمها در سطح کشور حضوری فعال داشته باشند چراکه این مسئله باعث انگیزه جوانان برای ادامه فعالیتهای ورزشی می شود.

سرمایه گذاری در ورزش استان ایلام ضروری و جدی است

مدیر کل ورزش و امور جوانان استان ایلام در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: استان ایلام دارای استعدادهای خوبی در رشته های مختلف ورزشی است.

فرزاد فتاحی بیان داشت: سرمایه گذاری در بخش ورزش باعث شکوفایی در بخشهای مختلف استان می شود و در این کار نیازمند حمایت است.

این مسئول بیان داشت: کسب مدال و افتخار آفرینی در رشته های ورزشی یکی از شاخص های توسعه هر منطقه محسوب می شود.

فتاحی عنوان کرد: یکی از مهمترین مشکلات ورزش استان ایلام نبود اسپانسر و سرمایه گذاری است که در این راه باید تمام دستگاه های اجرایی استان کمک و همکاری کنند تا ورزش استان در کشور شکوفا شود.

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از 20 هزر ورزشکار در استان ایلام ساماندهی شده است و ورزش در همه شهرستانها و حتی روستاهای استان رونق گرفته است.

این مسئول بیان داشت: توسعه امکانات ورزش در همه شهرستانها و روستا طی سالهای اخیر افزایش یافته است و این دستگاه اجرایی از هر گونه کمکی به ورزشکاران قهرمان دریغ نخواهد کرد.

وی عنوان کرد: آنچه هم اکنون ورزش استان ایلام به آن نیازمند است ورود بخش خصوصی به فعالیتهای ورزشی استان برای ورود به عرصه های بزرگ کشوری و بین المللی است.

در سالهای اخیر ورشکاران ایلامی نشان داده اند که حتی با حداقل امکانات مالی هم می توان صاحب مدال شد اما تکرار قهرمانی قطعا نیازمند برنامه ریزی و حمایتهای مالی و معنوی است.

امیدواریم مسئولان و نهادهای خصوصی و دولتی برای ورزش استان دست به کار شوند و با حداقل اعتبارات در توسعه فعالیهای ورزشی نقش داشته باشند.

بدون شک حضور دستگاه های اجرایی که طبق قانون می توانند یک درصد اعتبارات خود در ورزش صرف می کنند می تواند نقش کلیدی در توسعه ورزش استان در سطح ملی داشته باشد.

در سالهای اخیر مشکلات مالی باعث شد ورزشکاران قهرمان ایلامی از حضور در ورزش انگیزه ای نداشته باشند در حالی که با حداقل نیازهای مالی می توان باعث رشد و حرکت این ورزشکاران به سمت جلو کرد.

نظرات ارسال نظر