چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

وزیر کشور در مراسم معرفی استاندار جدید ایلام:در انتخاب استانداران به تجربه مفید توجه شده است/ مروارید مدیون هیچ کس نیست

وزیر کشوراعتقاد به مشی‌اعتدال، تجربه‌ی مفید و پاکدستی را از مولفه‌های مورد نظر در انتخاب استانداران عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم معرفی استاندار جدید و قدردانی از استاندار سابق ایلام اظهار کرد:گفتمان اعتدال دکتر روحانی بیشتر جنبه‌ی طریقت دارد تا موضوعیت، یعنی همه‌ی ما در این مکتب باید با رعایت اعتدال و پرهیز از افراطی‌گری در حوزه‌های گوناگون اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی امور را پیش ببریم .
وی با بیان اینکه از استاندار جدید انتظار می‌رود بر اساس محور اعتدال حرکت کند تصریح کرد:مروارید قطعا مدیون هیچ کس نیست تنها مدیون خداوند متعال است که توفیق خدمت به این مردم را نصیب وی کرده است. وزیر کشور تصریح کرد:در انتخاب استانداران به مشی اعتدال و تکیه بر تجربه‌ی مفید آنان توجه شده است چرا که برخی هر چند ممکن است دارای تجارب 15 تا 16 ساله داشته باشند اما ممکن است در این مدت فقط خرابکاری کرده باشند.
رحمانی فضلی نگاه اعتدالی و پاک‌دستی را از مولفه‌های مهم و مورد نظر در انتخاب استانداران عنوان کرد و گفت: گرایش سیاسی اولویت نیست.
وزیر کشور با بیان اینکه در انتخاب مدیران استانداران نباید سفارش‌پذیر باشند اما همه حق دارند به استاندار پیشنهاد بدهند تصریح کرد:وظیفه مدیران و نمایندگان تشریح و توصیف وضع موجود نیست بلکه باید کار کنند و در تصمیم سازی و تصمیم‌گیری این مسائل را مدنظر داشته باشند.
رحمانی‌فضلی به موضوع عدالت در مسیر کار اشاره کرد و گفت:نزدیک‌ترین موضوع به اجرای عدالت اجرای قانون است که استاندار جدید باید مدنظر داشته باشد. وی پاکدستی را از دیگر مولفه‌های انتخاب مدیران دانست و تصریح کرد:متاسفانه در این حوزه با مشکلاتی روبرو هستیم که زیبنده نظام نیست و استانداران باید خود مظهر پاک‌دستی باشند که مهندس مروارید و پیشینه خانوادگی وی این موضوع را نشان می‌دهد.
وزیر کشور کارآمدی را مولفه‌ی دیگر عنوان کرد و گفت: همه فعالیت‌ها باید منجر به کارآمدی شود و حوزه کارآمدی با توجه به این مقطع زمانی در گرو فعالیت‌های اقتصادی وتوسعه‌ای است.
رحمانی فضلی ادامه داد:نامگذاری سال‌های گوناگون با محوریت اقتصادی و دهه‌ی پیش‌رو با عنوان پیشرفت و عدالت نشان می‌دهد توسعه در گرو تولید است که باید مورد توجه قرار گیرد. وی با انتقاد از عدم تغییر نظام بودجه‌ریزی از سال 1352 گفت:بودجه ریزی بر اساس شاخص‌هایی مانند محرومیت و مظلومیت و عملیاتی نیست و روشی غلط و مبتنی بر دور باطل است که با همکاری نمایندگان باید این مشکل حل شود.
وزیر کشور ادامه داد:صرفه‌جویی یکی از مولفه‌های دولت اعتدال و از راه‌های توسعه است و باید همه ما در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنیم