پنج‌شنبه 14 آذر 1398

معرفی آثار برتر نخستین جشنواری ملی کتاب در ایلام

آثار برتر نخستین جشنواری ملی کتاب در ایلام ظهر امروز در آیینی در مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام معرفی شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، جشنواره ملی کتاب در ایلام امروز به کار خود پایان داد.
در مجموع 170 اثر در دو بخش ویژه و بخش فرهنگی و هنری، اجتماعی، اقتصادی و تمدن و میراث فرهنگی بود.
در پایان هیئت داوران نیز پس از بررسی آثار رسیده در محور فرهنگ و هنر به دلیل کثرت آثار رسیده در این محور به نسبت سه محور دیگر جشنواره دو اثر را برتر معرفی کردند.
کتاب  « دانشنامه ایلام » در چهار جلد اثر دکتر مرتضی اکبری از ایلام با کسب امتیاز 81 به عنوان مقام نخست بخش فرهنگ و هنر انتخاب شد.
همچنین کتاب « کاوش‌ها و پژوهش‌های باستانی » اثر سیمین لکپور از استان تهران با کسب امتیاز 76/80 به عنوان اثر برگزیده مقام دوم را کسب کرد.
در بخش اجتماعی جشنواره نیز  کتاب « ایل من ایلام» اثر صیدمحمد درخشنده از ایلام با کسب امتیاز 33/83  را به عنوان برگزیده این بخش انتخاب شد.
در بخش اقتصادی جشنواره نیز کتاب « نقش توانمندی‌های گردشگری آبدانان در توسعه »  اثر لیلا مرادی از شهرستان آبدانان با کسب امتیاز 33/75 به عنوان برگزیده این بخش معرفی شد.
در بخش ویژه جشنواره نیز کتاب « تاریخ دفاع مقدس در استان ایلام» اثر محمد صحرایی از شهرستان دهلران با کسب امتیاز 85 را به عنوان برگزیده معرفی شد.
نظرات ارسال نظر