جمعه 22 آذر 1398

پتروشیمی ایلام تا ۴۸ ساعت آینده در مدار تولید قرار می گیرد

مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت: مرحله نخست این مجموعه بزرگ صنعتی با تامین خوراک تا 48 ساعت آینده وارد مدار تولید می شود.
 شبکه ایران مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: خوراک این مجتمع تا 48 ساعت آینده دریافت می شود و در هفته آینده شاهد بهره برداری از این واحد صنعتی خواهیم بود.
 جواد کمری افزود: پتروشیمی ایلام در مرحله نخست محصولات اتیلن، پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، بنزین پیرولیز و سوخت مایع تولید می کند.
مدیر عامل پتروشیمی ایلام گفت: مرحله دوم این مجتمع صنعتی نیز شامل واحد سولفورزدایی و الفین با پیشرفت فیزیکی 45 درصد در حال اجراست.
کمری تاکید کرد: این مرحله نیز در صورت تامین اعتبار و همراهی مسوولان استان و کشور تا آبان سال 93 به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: واحدهای یوتیلیتی، آفسایت، برق و بخار طرح اکنون از پیشرفت بالای 99 درصد برخوردارند.
مدیر عامل پتروشیمی ایلام اظهار کرد: 26 هزار میلیارد ریال تاکنون برای اجرای این مجتمع عظیم صنعتی هزینه شده و برای تکمیل مرحله دوم به 12 هزار میلیارد ریال دیگر نیاز است.
کمری پرداخت نشدن تسهیلات 220 میلیون یورویی تخصیص یافته، تخفیف ندادن در قیمت خوراک از پالایشگاه گاز و کمبود دریافت آب مورد نیاز مجتمع را از مشکلات پیش روی این مجموعه برشمرد.
وی به ساخت سد شهدای ایلام در مجاورت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: مجتمع پتروشیمی ایلام آمادگی دارد برای اجرای سریع تر این طرح و تامین آب مورد نیاز مجموعه با توجه به سهم آب دریافتی سرمایه گذاری کند.
نظرات ارسال نظر