زائر سرای ویژه مردم ایلام در کنار حرم رضوی (ع) ساخته می شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: زائر سرای ویژه مردم استان در کنار حرم مطهر امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) ساخته می شود.
حجت الاسلام والمسلمین ˈمحمدنقی لطفیˈ روز چهارشنبه در حاشیه نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب دستور ساخت زائرسراهای ویژه مردم استان های مختلف کشور را در جوار بارگاه قدسی ثامن الحجج (ع) صادر کرده اند.
وی ادامه داد: به همین منظور با همکاری شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی زمین های اطراف حرم امام رضا (ع) خریداری شده که پس از قطعه بندی برای ساخت زائرسرا به همه استان های کشور اختصاص داده می شود.
نماینده مقام معظم رهبری در استان ایلام اضافه کرد: این زائرسراها با مشارکت مردم و مسوولان استان به منظور رفاه حال زوار احداث می شوند که پس از آماده شدن، زائران ایلامی امام رضا (ع) در آنها اسکان می یابند.
امام جمعه ایلام گفت: به همین منظور ستاد بنیاد زائر در استان های مختلف کشور با حضور مسوولان ارشد استانی تشکیل شده تا برای ساخت و راه اندازی این زائرسراها اقدام های لازم انجام دهند.
لطفی همچنین خواستار مشارکت نهادهای تبلیغی و رسانه ها به هدف اطلاع رسانی و جمع آوری کمک های مردمی برای این ستاد شد.
وی تاکید کرد: بدون شک با توجه به علاقه مندی مردم استان به اهل بیت (ع) که نمونه بارز آن مشارکت گسترده در ستاد باسازی عتبات عالیات عراق است، ایلامی ها مشارکت چشمگیر و بالایی در ساخت و تکمیل این زایرسراها خواهند داشت. 
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال