یک‌شنبه 11 خرداد 1399

واحد علوم و تحقیقات ایلام ۳۰۰۰ دانشجو دارد

رئیس واحد علوم و تحقیقات ایلام گفت: 3000 دانشجو در ۱۶ کد رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
علیرضا پورسعید در گفت‌و‌گو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در ایلام، تصریح کرد: ایجاد و گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی در استان ایلام یکی از مهمترین اولویت مراکز آموزش عالی استان است. امروزه مردم ایران به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و برنامه ریزی های صورت گرفته در دورترین و محروم ترین نقاط کشور از نعمت تحصیل برخوردارند.
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تاسیس واحدها و مراکز آموزشی در محرومترین نقاط کشور نقش مهم و اساسی در گسترش عدالت آموزشی داشته است.
رئیس علوم و تحقیقات ایلام افزود: ظرفیت مراکز آموزش عالی استان در مقاطع تحصیلات تکمیلی جوابگوی خیل عظیم مشتاقان علم و دانش در ایلام نیست و اکثر جوانان ایلامی برای ادامه تحصیل با صرف هزینه بسیار به مهاجرت در استان ها و کشورهای همجوار مبادرت می ورزند.
پورسید تصریح کرد: با دوراندیشی و نیازسنجی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و تلاش های صورت گرفته در این استان،  واحد علوم  و تحقیقات ایلام در سال 1390 راه اندازی شد و امروز بیش 3000 دانشجو در 16 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در این واحد مشغول به تحصیل هستند.
وی بیان داشت: با توجه به جمعیت کم استان ایلام و دایر شدن مراکز آموزش عالی در  همه شهرستان های ایلام، در حال حاضر در مقاطع کاردانی و کارشناسی با ریزش دانشجو مواجه هستیم و باید به سمت ایجاد مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرکت کنیم.
رئیس واحد علوم و تحقیقات ایلام خاطرنشان کرد: از مهمترین برنامه های واحد علوم و تحقیقات ایلام می توان به ایجاد رشته های جدید در مقطع کارشناسی ارشد و تلاش برای جذب دانشجو در مقطع دکتری اشاره کرد.
نظرات ارسال نظر