پنج‌شنبه 12 تیر 1399

افزایش ۲۵ درصدی تردد زوار در مرز مهران

استاندار ایلام گفت: تردد مسافر و گردشگر مذهبی در مرز بین‌المللی مهران از ابتدای سال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.

 به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان  روابط عمومی استانداری ایلام مهندس مروارید اظهار کرد: حدود 400 هزار گردشگر از ابتدای سال 93 تاکنون از مرز بین‌المللی مهران به شهرهای زیارتی و سیاحتی ایران و عراق رفت و آمد کرده‌اند.

 وی ادامه داد: توجه ویژه به مرز مهران و پایانه مسافربری و ایجاد امکانات رفاهی و اقامتی می‌تواند این مرز را به یکی از بزرگترین و پرتردد ترین مرزهای کشور و حتی منطقه مبدل سازد .

 استاندار ایلام تاکید کرد: تردد روزافزون زوار ایرانی و عراقی از این مرز نشان دهنده‌ی اقبال مردم هر دو کشور و حتی کشورهای دیگر برای عبور از این مرز است و این فرصت را باید بسیار مقتنم شماریم .

 مروارید با بیان اینکه  160 هزار و 199 نفر از این افراد را مسافران خروجی و 230 هزار و 347 نفر نیز مسافران ورودی بوده‌اند تصریح کرد:بیشتر مسافران خارجی که مرز مهران را برای رفت و آمد خود برمی گزینند از اتباع کشورهای عراق، پاکستان، افغانستان، هندوستان، جمهوری آذربایجان و ترکیه هستند.

 مروارید گفت: امنیت بالا و نزدیکی به شهرهای زیارتی و پایتخت عراق باعث شده تا بیش از 60 درصد مسافران ایرانی و خارجی مرز مهران را برای تردد خود انتخاب کنند.

نظرات ارسال نظر
  • یاسامندر تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۳

    شما هم روی خودتان راد نزد این زایرین سفیدوفکری به حال این جاده شلوغ وپرترددکنید

    پاسخ به این نظر