سه‌شنبه 6 خرداد 1399

نامه وارده: داستان سوختگی یکی از همشهریان در ایام نوروز و پزشک آنکال بیمارستان

نهم فروردین 93 در محل کارم بودم ساعت 30/14 بود تلفن همراهم زنگ زد. برادرم بود تلفن را برداشتم. گفت بیماران سوختگی را کدام بیمارستان می‌برند؟ آدرس دادم بیمارستان طالقانی. پرسیدم چه خبر شده؟ گفت بیمار سوختگی دارم گفتم کیه؟ گفت خانم شماست در اثر انفجار آبگرم کن کمی از ناحیه سرو صورت آسیب دیده است.

سریعاً خودم را به بیمارستان طالقانی رساندم برادرم زودتر رسیده بود بیمار ویزیت شده بود و او را برای معاینه چشم به بیمارستان امام ارجاع داده بودند. به کلیه مطبهای چشم پزشکی سر زدم همگی تعطیل بودند دو نفر تابلو زده بودند که تا 16 فروردین مطب بسته است و چهار نفر دیگر نیز در مطب بسته بود و اطلاع رسانی نکرده بودند. ناگزیر به اورژانس بیمارستان امام(ره) مراجعه کردم کمی منتظر ماندم تا خانم دکتر کشیک به اتاق معاینه تشریف آوردند چند بیمار دیگر هم منتظر بودند. آنها را ویزیت کرد و نوبت به ما رسید شرح حال حادثه را برای ایشان تشریح کردم چراغ قوه‌ای روی میز معاینه ندیدم با چراغ موبایلش نگاهی به چشم خانم انداخت و گفت چیزی نیست. از ایشان خواستم پزشک آنکال چشم  ایشان را ویزیت کند بیمار از درد و سوزش داخل چشم می‌نالید. خانم دکتر با آقای دکتر ..... متخصص چشم آنکال تماس گرفت و گفت آقای دکتر می‌فرمایند چیزی نیست یک قطره بنویس. و گفت ایشان برای این گونه بیماران بیمارستان تشریف نمی‌آوردند. با مدیر بیمارستان تماس گرفتم و از ایشان خواستم دستور فرمایند دکتر متخصص بیمار بنده را ویزیت کند ایشان محبت کردند و با دکتر تماس گرفتند اما متأسفانه آقای دکتر گوشی ایشان را بر نداشت و مجدداً با من تماس گرفت و بنده را به سوپروایزر کشیک ارجاع فرمودند که کارم را پیگیری کند. به دفتر پرستاری بیمارستان رفتم. سوپروایزر از همکلاسی‌های دوران دانشگاهیم بود تحویلم گرفت و بسیار هم محبت کرد ماجرا را که توضیح دادم ایشان فرمودند متأسفانه این دکتر برای ویزیت نمی‌آیند و چند بار هم قبلاً با ایشان سر این مسئله درگیری داشته‌ام آخرین تیرم هم به سنگ خورد. ساعت به 16 رسید با آقای دکتر عزت الله بختیاری تماس گرفتم و ایشان فرمودند که دارم به مطب می‌روم سریعاً خودم را به مطب ایشان در بلوار سیدالشهداء رساندم. ایشان با آرامش و منش طبیبانه همیشگی‌شان در مطب مشغول ویزیت بیماران بود نوبت ما که شد بیمار را ویزیت نمود و به خوبی ایشان را معاینه کرد و نسخه دارو تجویز کرد.
نکات قابل توجه در این نوشتار این است که:
اقدامات پزشک کشیک اورژانس بیمارستان سرکار خانم دکتر محدثه خاتمی، جناب آقای اصحابی مدیر محترم بیمارستان و جناب آقای مهدیان سوپروایزر بیمارستان که در این ایام تعطیل پیگیر مشکلات بیماران هستند در خور تقدیر و تشکر است.
آقای دکتر ....  که آنکال است و از مزایای ضریب k استان استفاده می‌نمایند چرا باید در شیفت آنکال خود بیماران را ویزیت ننماید بیمار بنده هم که سوختگی ناحیه چشم بود جزو اورژانس‌های مسلم چشم پزشکی است و حتماً لازم بود که ایشان به بیمارستان می آمد و بیمار را ویزیت می‌کرد.  
و تقدیر تشکر ویژه از جناب آقای دکتر بختیاری پیسکسوت پزشکی استان که باز هم مانند زمان هشت سال دفاع مقدس در ایام نوروز که همه در تعطیلات به سرمی‌برند ایشان همچنان از خود گذشتگی نموده و به جای سفر و لذت بردن از نعمتهای خداوند کاستن آلام بیماران را ترجیح داده و مشغول خدمت به ایلامیان و مسافران نوروزی که از نقاط دور و نزدیک کشور به مطب ایشان آمده اند بود.
این مطلب را قابل توجه مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی استان نوشتم تا بدانند که در ارائه خدمت در ایام نوروز مشکلاتی وجود داشته است و بیماران جسمی زیادی با درد روحی ناشی از کمبودهای پزشکی از بیمارستانهای استان خارج شده‌اند. 

مراد نصری

نظرات ارسال نظر
 • همشهریدر تاریخ ۲۱ فروردين ۱۳۹۳

  سلام تشکر از انعکاس این مشکل

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۲ فروردين ۱۳۹۳

  متاسفانه همین امر منتها به صورتی دیگر برای ما هم رخ داده است در بیمارستان مصطفی ایلام اما کو گوش شنوا

  پاسخ به این نظر
 • ایلامیدر تاریخ ۲۳ فروردين ۱۳۹۳

  ما هم مشابه اینطور مشکلی در بیمارستان مصطفی داشتیم ولی خداوکیلی انگار نه انگار که بیماری در حال مرگه. واقعا هم متاسفم برای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی که از این مشکلات خبر دارن ولی هیچ گونه اقدامی انجام نمیدن و اصلا اهمیتی براشون نداره ........

  پاسخ به این نظر
 • احمددر تاریخ ۲۳ فروردين ۱۳۹۳

  متاسفیم برای رئیس دانشگاه علوم پزشکی که این چیزا رو میدونه وخودشو به اون راه میزنه

  پاسخ به این نظر
 • رضاییدر تاریخ ۲۳ فروردين ۱۳۹۳

  همشهری محترم این مشکلات نه در ایام نوروز بلکه در طول سال نیز همین مشکلات به قوت خود باقیست ومسئولان علوم پزشکی هم میدونند ولی انسانیت براشون معنی نداره

  پاسخ به این نظر
 • rmrahimiدر تاریخ ۲۳ فروردين ۱۳۹۳

  برادر عزیزم چیز جدیدی رو نگفتی - این مسئله که در ایام تعطیل کاملا طبیعیه - شما تا حالا بچه ات رو ساعت 1 بامداد به بعد دکتر بردی(منظور اورژانس) - خودت هستی و چند تا بیمار و خدا که باید به درگاهش دعا کنی

  پاسخ به این نظر
 • جعفريدر تاریخ ۲۳ فروردين ۱۳۹۳

  با سلام اينجانب در تاريخ 6فروردين دچار خون دماغ شديد شدم كاركنان شريف اورژانس بيمارستان حضرت امام(ره)ايلام نهايت سعي و تلاش خود را براي مداواي بنده مبذول داشتند اما وقتي موفق نشدند با پزشك آنكال گوش و حلق و بيني جناب آقاي دكتر ساغري تماس گرفتند براي بنده تعجب آور بود كه ايشان كمتر از ده دقيقه خود را به بيمارستان رساند و مشكل مرا حل كرد جا دارد از همه ي كاركنان خدوم اورژانس و خصوصاً آقاي دكتر ساغري تشكر نمايم و سالي پر خير و بركت را برايشان آرزومندم-جعفري

  پاسخ به این نظر
 • ایلامیدر تاریخ ۲۳ فروردين ۱۳۹۳

  بیماری در ایام نوروز مساوی مرگ! این مزد همه صبوری های مردم ایلامه...

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۳ فروردين ۱۳۹۳

  وضعیت خیلی بدتر از اینهاست.ولی اسم پزشک خاطی را می آوردی بهتر بود.

  پاسخ به این نظر