چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

تخطئی از سرعت مطمئنه؛ علت واژگونی اتوبوس حامل زائران کربلا در ایلام

معاون عمليات ترافيک پليس راه کشور؛ عدم توانايي راننده در کنترل وسيله نقليه ناشي از تخطئي از سرعت مطمئنه را علت بروز واژگوني اتوبوس زائران کربلا در ايلام اعلام کرد. 
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ "سياح البرزي" در حاشيه دفتر نظارت همگاني 197 در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت: ساعت 22 شب گذشته ماموران پليس‌راه استان ايلام از واژگوني يك دستگاه اتوبوس مسافربري حامل زائران عتبات عاليات در گردنه «قلاجه» واقع در محور ايلام - كرمانشاه مطلع شدند. 
وي گفت:کارشناسان پليس راه در بررسي صحنه تصادف، عدم توانايي راننده در کنترل وسيله نقليه ناشي از تخطئي از سرعت مطمئنه را علت بروز اين حادثه رانندگي اعلام کردند. 
معاون عمليات ترافيک پليس راه کشور خاطرنشان کرد: اين حادثه رانندگي 30 مجروح برجاي گذاشت که 29 نفر از آنها به صورت سرپايي معالجه و فقط يک نفر از زائران در بيمارستان بستري مي باشد. 
سرهنگ البرزي در ادامه افزود: همچنين ساعت 11:15 روز گذشته به علت تجاوز به چپ راننده يک دستگاه خودرو سواري پرايد در جاده ياسوج واقع در استان کهکيلويه و بويراحمد که به برخورد اين خودرو با يک دستگاه کاميون منجر شده بود، سه نفر جان خود را از دست دادند. 
 اين مقام مسوول با اعلام اينکه 29 درصد تصادفات روز گذشته جاده هاي کشور را واژگوني خودرو به خود اختصاص داده است، تصريح کرد: تخطئي از سرعت مطمئنه با 27 درصد، عدم توجه به جلو با 5/21 درصد، انحراف به چپ با 5/15 درصد و برخورد وسايل نقليه با عابران پياده با 5/8 درصد از ديگر عوامل بروز تصادفات روز گذشته به شمار مي آيد. 
محورهاي کشور به استثناي محورهاي برف گير باز است 
سرهنگ البرزي در خصوص وضعيت راههاي کشور گفت: تردد ‌در محورهاي چمن بيد به شيروان در استان خراسان شمالي ،كياسر و هراز در استان مازندران ،سراب -تبريز و گردنه صائين در استان اردبيل به علت ريزش برف با محدوديت همراه است . 
به گفته وي، رفت و آمد درمحورهاي درگز- قوچان، گردنه طيران در استان خراسان رضوي و اسالم به خلخال در استان اردبيل بدون زنجير چرخ غير ممكن است. 
معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور ادامه داد: محورهاي مواصلاتي دراستان گلستان نيز با بارش باران همراه است . 
سرهنگ البرزي با اعلام اينکه محور شمشك به ديزين در استان تهران   به علت ريزش برف و سقوط بهمن تا اطلاع ثانوي مسدود است، خاطرنشان کرد: ساير راههاي کشور باز گزارش شده است. 
شهروندان از سفرهاي غيرضروري جداً خودداري کنند
اين مقام مسوول ضمن هشدار به شهروندان مبني بر رعايت هشدارهاي پليسي با اشاره به لغزندگي و يخبندان بودن جاده هاي کوهستاني به خاطر ريزش برف طي چند روز گذشته از سفرهاي غيرضروري خودداري کنند. 
 وي ادامه داد: در صورت ضروري بودن سفر، به هموطنان توصيه مي شود قبل از سفر، خودروي خود را به وسايل گرما زا و زنجير چرخ تجهيز و از سلامت فني خودروهاي خود اطمينان حاصل كنند . 
معاون عمليات ترافيکي پليس راه کشور از شهروندان خواست براي استعلام وضعيت راهها با شماره تلفن هاي 110، 88255555 و 141 تماس بگيرند. 
سرهنگ البرزي به شهروندان توصيه کرد که در اولين جايگاه عرضه سوخت نسبت به پرکردن باک سوخت خودرو خود اقدام کنند. 
اين مقام مسوول از شهروندان خواست در صورت خراب شدن وسيله نقليه در هنگام رانندگي که مجبور به توقف در جاده هاي کوهستاني شدند، بايد خودرو را به منتهي اليه سمت راست هدايت و بلافاصله موقعيت دقيق خود را به مرکز فوريت هاي پليسي 110 و يا پليس راه اعلام کنند تا نسبت به کمک رساني آنها اقدامات لازم به عمل آيد. 
نظرات ارسال نظر
  • vwدر تاریخ ۲۹ دی ۱۳۸۹

    سلام ميشه بگين چي ازسرعت مطمئنه ؟به نظر شما غلط املائي نداريد.

    پاسخ به این نظر