یک‌شنبه 24 آذر 1398

ظرفیت تردد زوار در مرز مهران ۴ برابر می‌شود

فيض‌الله جواديان ظهر امروز در آيين بهره‌برداري از بزرگ‌ترين پايانه مرزي كشور در شهرستان مرزي مهران اظهار داشت: پايانه مرزي مهران در زميني به مساحت 42 هكتار احداث و ساخته شده است. 
وي ادامه داد: اين پايانه مرزي داراي سالن مسافربري با مساحت 3 هزار و 800 مترمربع و سالن تجاري با مساحت 2 هزار مترمربع و داراي سرويس‌هاي بهداشتي 500 مترمربع به عنوان يكي از بزرگ‌ترين پايانه‌هاي مرزي مسافري كشور به شمار مي‌رود. 
اين مسئول اضافه كرد: اين پايانه با اعتباري بالغ بر 170 ميليارد ريال از منابع داخلي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كشور براي رفاه بيشتر زائران عتبات عاليات در مرز مهران احداث شده است. 
جواديان تصريح كرد: هدف از اجراي اين پايانه مرزي خدمات‌رساني مطلوب با امكانات رفاهي مناسب به زائران عتبات عاليات است. 
رئيس سازمان پايانه و حمل و نقل استان ايلام گفت: اين مجموعه مرزي براساس تقويم زمان‌بندي شده ايجاد و احداث شده است. 
وي بيان داشت: زمان ساخت پايانه مسافري و تجاري مرز بين‌المللي مهران در جنوب استان ايلام بر اساس تقويم زمان‌بندي آن مطلوب ارزيابي مي‌شود. 
اين مسئول عنوان داشت: البته كار ايجاد اين پايانه برزگ در هفته دولت سال جاري به اتمام رسيده و بهره‌برداري آزمايش آن نيز در ماه‌هاي گذشته اجرايي شده است. 
جواديان ابراز داشت: اين پايانه داراي 18 گيت (دروازه) ورودي و خروجي براي تردد مسافر، حمل و ترانزيت كالا و سوخت است. 
رئيس سازمان پايانه و حمل و نقل استان ايلام خاطرنشان كرد: اكنون روزانه تا 5 هزار زائر از مرز بين‌المللي مهران در جنوب استان ايلام تردد دارند. 
وي ادامه داد: از اين پس نيز با ايجاد و بهره‌برداري از اين پايانه مرزي ظرفيت تردد زوار تا 20 هزار نفر در اين مرز امكان‌پذير شده است. 
استاندار ايلام نيز در ابتداي اين آيين با اعلام بخشي از خدمات دولت در مناطق محروم، از تلاش مسئولان در اجراي طرح‌هاي عمراني تقدير كرد. 
مجتبي اعلايي اظهار داشت: تمام توان دولت صرف توسعه همه مناطق كشور از جمله مناطقي مانند استان ايلام شده است. 
وي تصريح كرد: استمرار اين مهم منوط به تلاش مديران استاني در شناسايي مشكلات و نواقص و ارائه راهكار و تدوين برنامه براي رفع آنهاست. 
نظرات ارسال نظر