۸۰ درصد ازدواجهای صورت گرفته در ایلام فامیلی است

یک کارشناس مسائل اجتماعی در استان ایلام گفت: اکثر ازدواجهای صورت گرفته در استان ایلام فامیلی هستند بطوری که این میزان به 80 درصد می رسد.

علی خوشخبت در گفتگو با خبرنگار مهر در ایلام اظهار داشت: بیشتر ازدواجهای صورت گرفته در استان ایلام فامیلی و بیشتر بر اساس نظر پدر و مادر است و این امر سبب مشکلاتی برای زندگی زوجهای ایلامی شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر میزان طلاق در استان ایلام رشد داشته است که یکی از علتهای آن تحمیل نظر از سوی پدر و مادر به دختر  و پسر بوده است.

این کارشناس با اشاره به اینکه خیلی از ازدواجهای صورت گرفته در استان ایلام بر اساس نظرات دختر و پسر انجام نمی شود، خاطرنشان کرد: در گذشته مردم استان ایلام ازوداج به این صورت بود که دختر و پسر تا روز عروسی همدیگر را نمی دیدند و فقط پدر و مادر دو طرف تمام کارهای مربوط را انجام می دادند.

وی افزود: بعضی از تفکرات سنتی حاکم بر استان ایلام در زمینه ازدواج در جامعه امروزی هم وجود دارد که متاسفاته باعث بروز مشکلاتی برای زوجهای جوان شده است.

این کارشناس یادآور شد: البته این تحمیل نظرات بیشتر در شهرستانها و روستاها استان ایلام وجود دارد.

نظرات ارسال نظر
  • علی کرمیدر تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۸۸

    به نظر من در استان ایلام بیشترجوانانی که می خواهند ازدواج کنند باید کسی رو انتخاب کنند که علاوه بر پدر و مادر ، فامیل های درجه ی یک نیز باید طرف مقابل را تایید کنند و این خیلی به آینده ی جوان لطمه وارد می کند! به گونه ای که اگر دختر و پسری همدیگر را دوست داشته باشند ولی یکی از بزرگان فامیل مخالف ازدواج آن دو نفر باشد ، این چنین ازدواجی صورت نمی گیرد و یا اگر هم صورت پذیرد باید قید کسایی که مخالفند رو بزنی!!!! بنابراین این زوج جوان از ابتدای زندگی باید با سرزنش های زیادی دست و پنجه نرم کنند!!!!!! به نظر من این ازدواج های فامیلی زورکی جز اینکه باعت ناراحتی و تفرقه و جدایی بین فامیل و خانواده های دو طرف در دراز مدت می شود فایده ای ندارند!!! البته مشکلات وراثتی و ... رو نباید فراموش کرد! پایین آمدن ضریب هوشی فرزندان به وجود آمده از ازدواج فامیلی ، از لحاظ پزشکی اثبات شده است !

    پاسخ به این نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال