موسسه ملی مطالعات استراتژیک در ایلام فعالیت خود را آغاز کرد

معاون استان‌هاي جامعه اسلامي كارمندان كشور گفت: موسسه ملي مطالعات استراتژيك ( بنياد آغاز) در ايلام فعاليت خود را آغاز كرد.

دكتر يونس احمدي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين موسسه ملي مطالعاتي با عنوان بنياد ملي شروع به فعاليت كرده و دبيرخانه آن در ايلام قرار دارد.

وي ادامه داد: با عنايت به تاكيد رهبر معظم انقلاب اسلامي در زمينه ارزيابي مسايل پس از انتخابات دهم بنيادي براي پرداختن به مسايل تحقيقاتي و پژوهشي در حوزه جمهوري اسلامي به محوريت جبهه پيروان خط امام (ره) و رهبري شكل گرفته است.

اين فعال سياسي اضافه كرد: قرار است در اين موسسه ملي عمده پژوهش‌هاي مطرح فعلي با ديدگاه استراتژيك به مقوله جمهوري اسلامي صورت گيرد.

احمدي گفت: بر اساس بررسي انجام شده تاكنون بخش مردمي و خصوصي در كشور به اين مقوله به اين شكل و شيوه نپرداخته است.

معاون استان‌هاي جامعه اسلامي كارمندان كشور گفت: اگر تجلي تمام انتظارات از نظام اسلامي را در دولت اسلامي جستجو كنيم در واقع بخشي از وظايف و تجليات نظام اسلامي را فراموش كرده ايم.

وي به حوادث پس از انتخابات دهم رياست جمهوري  ۲۲ خرداد در كشور اشاره كرد و افزود: اين حوادث در شان انقلاب و شهيدان آن نبود و به غير از مردم و رهبري ساير بخش‌ها و ارگان‌ها بايد نسبت تغافل خود را با اين جريان مشخص كنند.

اين فعال سياسي اضافه كرد: در اين زمينه نخبگان سياسي و اجرايي چه در بخش دولتي و غيردولتي در تبيين اين نسبت وظيفه بيشتري دارند.

احمدي گفت:حوادث اخير با عنايت به اينكه ارزشمندترين وجود و گوهر موجود در كشور را مورد تهاجم خود قرار داده بود، لازم است با دقت فوق‌العاده مورد ارزيابي قرار گيرد.

معاون استان‌هاي جامعه اسلامي كارمندان كشور افزود: تقريبا هيچ نهادي در كشور نمي‌تواند خود را جداي از اين جريان و حوادث بداند و يا نگران آن نباشد يا اينكه از اين وضع به نوعي دچار احساس عدم انجام وظيفه مبتلا نشود وي ادامه داد: ما در اين حوادث كه بخش عمده‌اي از آن محصول رفتارهاي غيرقانوني جرياني بود كه سال‌ها است در بطن انقلاب حضور داشتند، در سنگر آخر از انقلاب دفاع كرديم.

اين فعال سياسي خاطرنشان كرد: جريان انقلاب متمركز در سنگر آخر شد و خاكريزدارها بايستي به اين نكته توجه كنند كه در اين جريان دور خوردند.

احمدي گفت: سنگر آخر در اين حوادث ولايت فقيه بود كه با درايت رهبر معظم انقلاب اسلامي تسخير نشد و انقلاب نجات يافت.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال