امام جمعه ایلام: اولیا و مربیان دو رکن تعلیم و تربیت دانش آموزان

امام جمعه ايلام اوليا و مربيان را دو رکن اساسي در زمينه تعليم و تربيت و چينش ساختار شخصيتي دانش آموزان دانست. 
حجت الاسلام والمسلمين لطفي در خطبه هاي نمازجمعه اين شهر عملکرد و ارتباط صحيح و مستمر اين دو رکن را زمينه تعالي نسلي پويا در جامعه برشمرد. 
وي نسل جوان را به عنوان يک ثروت عظيم براي کشور ايران بسيار پر اهميت دانست و افزود: عملکرد نادرست و نداشتن تعامل اوليا و مربيان مي تواند زمينه را براي توطئه دشمنان در جهت تضعيف و نابود ساختن نسل جوان فراهم آورد. 
خطيب نماز جمعه ايلام به روز جهاني غذا و اهميت امنيت غذايي در استقلال کشورها اشاره کرد و گفت: تلاش خستگي ناپذيرکشاورزان و دامداران به عنوان توليدکنندگان اصلي مي تواند هر کشوري را در قطع وابستگي و واردات مواد غذايي ياري دهد. 
حجت الاسلام والمسلمين لطفي در ادامه با اشاره به هفته تربيت بدني ، نقش ورزش را در روند سالم سازي جامعه موثر دانست و افزود: اگر ورزش با ارزش هاي ديني همسو شود مي توانيم ورزشکاراني ارزش گرا تربيت کنيم. 
حجت الاسلام والمسلمين لطفي با اشاره به اهميت نهادينه کردن ورزش در جامعه به عنوان يک فرهنگ ديني و اجتماعي گفت: ورزش مي تواند به عنوان يکي از عوامل بازدارنده در مقابل ناهنجاري هايي چون اعتياد ، جامعه جوان کشور را مصون نگه دارد. 
خطيب نماز جمعه ايلام با اشاره به درايت حکيمانه مقام معظم رهبري در مقابله با بحران ها و مهار فتنه هاي دشمنان نظام از مسئولان قوه قضاييه خواست تا با سران اغتشاشات و ناآرامي هاي بعد از انتخابات که قصد تضعيف جايگاه ولايت و رهبري را در نظام مقدس اسلامي داشتند ، برخوردي قاطعانه داشته باشند. 
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال