دوشنبه 5 خرداد 1399

پالایشگاه گاز ایلام با مشکل روبه‌روست؛ ایلام درزمستان با افت فشار گاز مواجه است

فرماندار شهرستان ايلام در خصوص كمبود و افت فشار گاز شهري در فصل سرما، به دستگاه‌هاي اجرايي و مردم هشدار داد و خواستار انديشيدن تمهيدات در اين زمينه شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، نورالله ارجمندي، در جلسه شوراي اداري ايلام گفت: هم اكنون گاز شهري ايلام از طريق خط لوله كرمانشاه تامين مي‌شود و پالايشگاه گاز ايلام با مشكل روبه‌روست و توان ندارد و بخاطر اينكه ايلام در انتهاي خط لوله اتصالي كرمانشاه قرار دارد، در زمستان با افت فشار مواجه مي‌شويم.

فرماندار ايلام افزود: اگر مركز پالايش ايلام زودتر راه‌اندازي نشود با مشكلاتي مواجه مي‌شويم، ‌اين در حالي است كه مردم پس از گرفتن كنتور گاز، كارت سوخت(نفت) خود را تحويل مي‌دهند و كليه سيستم‌هاي خود را نيز گازي كرده‌اند، بنابراين بايد تمهيداتي بينديشيم.

ارجمندي اظهار كرد: دستگاه‌هاي دولتي نيز هرچه سريع‌تر سوخت زمستاني خود را تامين كنند و خبازي‌ها هم بايد براي جلوگيري از نبود نان در فصل سرما، دوگانه‌سوز شوند.

وي اضافه كرد: امور عشايري و تعاون روستايي نيز هرچه سريع‌تر نسبت به تامين سوخت عشاير و روستاييان شهرستان اقدام كنند.

ارجمندي با اشاره به اينكه اداره هواشناسي استان، بارندگي‌هاي استان را رگباري و سيل‌آسا پيش‌بيني كرده است، گفت: تردد در بعضي خيابان‌ها و كوچه‌هاي شهر ايلام به خاطر حفاري‌هاي آب و فاضلاب و گاز بسيار مشكل شده است و بارندگي امكان هرگونه رفت‌وآمد در آنها را نيز سلب كرده است. شهرداري ايلام آمادگي كامل دارد پس از تكميل كار گازرساني و فاضلاب‌كشي، كوچه‌ها را آسفالت كند.

نظرات ارسال نظر