شنبه 14 تیر 1399

سرمایه گذاری یک شرکت اتریشی در ایلام

معاون امور عمراني استانداري ايلام گفت: مقدمات نخستين سرمايه گذاري خارجي شركت اتريشي در ايلام فراهم و بررسي شده است.

 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ رضا اخباري ديروز در نشست مسئولان استان ايلام و مدير يك شركت اتريشي افزود: قرار است با همكاري شركت اتريشي ( وادو) سرمايه گذاري اقتصادي در استان ايلام تحقق يابد.
 وي ادامه داد: با اعلام آمادگي اين شركت اتريشي برای سرمايه گذاري در استان ايلام مسئولان استان زمينه كار براي سرمايه گذاري خارجي را فراهم كرده اند.
 وي با اشاره به اينكه اين شركت نخستين شركت سرمايه گذاري خارجي در استان ايلام است گفت: تفاهمنامه  اوليه اي در خصوص سرمايه گذاري در بخش هاي نيرو گاهي و راه آهن استان ايلام با اين شركت خارجي انجام شده است.
 اخباري تصريح كرد: در اين تفاهمنامه مقرر شده در چهار تا شش هفته آينده پيشنهاداتي كه از جانب استان ايلام به شركت اتريشي ارائه شده براي سرمايه گذاري بررسي شود.
 معاون امور عمراني استانداري ايلام گفت: به محض دريافت پاسخ از طرف شريك خارجي اين مهم بررسي و نهايي شده و نتيجه اعلام مي شود.
 مدير شركت "وادو" اتريش در اين نشست گفت: هم اكنون كارشناسان اين شركت مشغول بررسي كارشناسي ايجاد نيروگاه  960 مگاواتي سيكل تركيبي و طرح راه آهن ايلام - خوزستان هستند.
" آدولف فينته" ادامه داد: در صورت نهايي شدن بررسي ها  اين شركت اجراي دو طرح بزرگ را در استان ايلام آغاز مي كند.
 وي گفت: براي اجراي نيروگاه 960 مگاواتي سيكل تركيبي و اتصال به شبكه راه آهن خوزستان روي هم يك هزار ميليون يورو سرمايه گذاري مي شود.
 وي تصريح كرد: مدتي است كه پتانسيل ها و ظرفيت هاي استان ايلام را به طور كارشناسي بررسي مي كنيم.
 مدير شركت وادو اتريش با اشاره به اینكه به نظر مي رسد استان ايلام به ويژه در بخش نيرو گاهي و راه آهن از ظرفيت هاي خوبي براي سرمايه گذاري برخوردار است افزود: توجه به اين دو موضوع به اين معنا نيست كه نمي شود در زمينه ها و بخش هاي ديگر استان ايلام سرمايه گذاري كرد.
" آدولف فيتنه" خاطر نشان كرد: با توجه به مزيت مرز بين المللي مهران به دست آوردن بازار ايران و عراق از اهميت فراواني براي اروپا برخوردار است.

نظرات ارسال نظر