دوشنبه 5 خرداد 1399

۲۹ هزار دختر تحت حمایت کمیته امداد ایلام در سن ازدواج هستند

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: بیش از 29هزار دختر جوان تحت حمایت کمیته امداد این استان به دلیل فراهم نبودن شرایط ازدواج، مجرد هستند.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، علیرضا ابراهیمی ظهر شنبه در جلسه ستاد ازدواج و تأمین جهیزیه کمیته امداد امام خمینی"ره" استان ایلام موقعیت سنی بیشتر این دختران را بین 15 تا 40 سال و حتی بالاتر از 40 سال عنوان کرد و بیان داشت: متأسفانه تعداد این دختران دم بخت و دارای شرایط ازدواج سال به سال در حال افزایش است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه تعداد پسران جوان و ازدواج نکرده در استان نیز زیاد است، تن ندادن این جوانان به ازدواج که متأثر از مشکلات گوناگون است را از دلایل بالارفتن سن ازدواج و ازدیاد دختران و پسران مجرد در جامعه برشمرد.

وی افزود: به منظور کاستن از مشکلات ازدواج از سال گذشته در این نهاد حرکات مناسبی صورت گرفته و در حال حاضر نیز ستاد ازدواج و تأمین جهیزیه را با هدف ایجاد ساز و کارهای مناسب جهت ساماندهی ازدواج جوانان تشکیل شده است.

وی همچنین اظهار داشت: باید از ظرفیت همه دستگاه ها جهت از میان برداشتن موانع ازدواج جوانان بهره گرفت و اگر همه دست به دست هم دهیم بسیاری از این مشکلات رفع خواهد شد.

نظرات ارسال نظر