دوشنبه 1 مهر 1398

در روزهای آتی؛ بارش گرد و غبار استان ایلام را در‌بر می‌گیرد

مديركل هواشناسي استان ايلام گفت: در روزرهاي بارش گرد و غبار بار ديگر استان ايلام را در‌بر مي‌گيرد.

غلامرضا حسني‌غربا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: آسمان استان در ساعت‌هاي آينده قسمتي ابري، گاهي با افزايش ابر و غبار رقيق خواهد بود.
وي ادامه داد: دماي هواي شهر ايلام امروز حداكثر به 28 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد كه در مقايسه با روز گذشته تغيير چنداني ندارد.
اين مسئول اضافه كرد: براساس پيش‌بيني كارشناسان هواشناسي دماي هواي شهر ايلام امشب حداقل به 11 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد.
بار ديگر پس از دو روز هواي فتابي و بدون گرد و غبار مردمان ايلام شاهد بارش گردو غبار در بيشتر مناطق استان ايلام هستند.
اين نويد را كارشناسان هواشناسي ايلام اعلام كرده كه فقط مردم در جريان امور قرار گيرند و اگر‌ نه اتفاق خاصي روي نمي‌دهد.
بارش گردو غبار به اندازه‌اي در ايلام شدت دارد كه حين بارش شعاع ديد افقي كاهش يافته و لايه‌اي از گرد و غبار قرمز رنگ روي تمام اشياي روي زمين را مي‌پوشاند.
حجم بارش گرد و غبار به اندازه‌اي است كه گويي در فصل زمستان قرار داشته‌‌اي و در اوج كوران بارش برف قرمز رنگ تمام در و ديوار ايلام غبار آلود و قرمز رنگ شده است.
خارش چشم، خارش پوست، تنگي نفس و رسوب اين گرد و غبار در ريه‌هاي مرزداران ايلامي تنها ره‌آورد اين بارش برف قرمز رنگ است.
به اميد آنروز مسئولان كشوري لحظه‌اي خود را جاي مردمان دلير و مرزدار استان ايلام قرار داده و تنها براي لحظه‌اي تصور تنفس در اين هواي غبار‌آلود را درك كرده و تمام توان خود را براي رفع اساسي اين مشكل به كار مي‌گرفتند و كمتر از ديدار با مسئولان و نشست‌هاي مشترك بين‌المللي و منطقه‌اي در خصوص رفع اين معضل سخن مي‌گفتند.
مردم استان ايلام به طور عملي خواستار رفع اساسي اين مشكل در استان بوده و آن را از مطالبات به حق خود مي‌دانند. 
نظرات ارسال نظر