یک‌شنبه 24 آذر 1398

سرانه مصرف آب در ایلام بیشتر از میانگین کشوری است

استاندار ایلام گفت: سرانه مصرف آب در ایلام بیشتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، مجتبی اعلایی ظهر سه شنبه در نشست مدیریت منابع آبی ایلام اظهار داشت: سند توسعه آب را باید با جدیت دنبال کنیم و بنا به اهمیت موضوع اعتبارات ویژه ای را برای این بخش پیش بینی کرده ایم.

وی در ادامه خواستار نگاه سیستمی و ویژه به مبحث آب شد و افزود: باید از اتلاف آن جلوگیری شود و مدلهای مختلف موجود در این راستا را مورد مطالعه قراردهید ودر واقع یک مدل نو را طراحی کنید.

استاندار ایلام با انتقاد از مصرف بی رویه آب شرب در استان گفت: درحالیکه سرانه کشوری مصرف آب برای هر نفر 150 تا 170 لیتر است اما متأسفانه در شهر ایلام این میزان بالغ بر 340 لیتر در شبانه روز است که باید در یک نهضت عمومی و همگانی این رویه نامناسب مهار شود.

وی گفت: باید برای اطلاع بخشی در این زمینه ساز و کار تبلیغاتی تهیه کنیم و برای جلوگیری از اسراف و تغییر نگرش مردم و ادارات در استفاده ازآب اقدام موثرانجام پذیرد.

اعلایی در ادامه خواستار تفکیک آب شرب از آب غیرشرب در برخی از مناطق روستایی شد وگفت: با توجه به کمبود آب در منطقه و برخی روستاها متأسفانه درداخل روستاها برای سیراب نمودن احشام ازآب شرب لوله کشی استفاده می شود در حالیکه خود مردم منطقه با مشکل کم آبی مواجه هستند.

در ابتداء این جلسه تنی چند از فرمانداران استان و مسئولین دستگاه های آب شهری و روستایی وآب منطقه ای ایلام به طرح دیدگاه های خود در زمینه های مختلف شدند.

نظرات ارسال نظر