شنبه 28 دی 1398

حوزه هنری ایلام با چهار فیلم به جشنواره رویش می‌رود

انیمیشن‌های «کلید» و «نگاه شاخه‌ها» و فیلم‌های کوتاه «SAVE LIFE» و «جای امن» از محصولات حوزه هنری استان ایلام در ششمین جشنواره فیلم کوتاه رویش حضور دارند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از حوزه هنری، انیمیشن «کلید» به کارگردانی محمد زرین‌قلم به صورت دوبعدی تولید شده و موضوعی اجتماعی دینی دارد و مدت زمان آن 100 ثانیه است. «کلید» هم اکنون آماده تدوین است و از جمله عوامل تولید آن می‌توان به زهیر زرین‌قلم مجری طرح، مهناز میشخاصی و مونا اسدی انیماتور، جعفر میرنصیری گرافیک رایانه و هدیل تمیمی انیمیت رایانه اشاره کرد.
انیمیشن «نگاه شاخه‌ها» با موضوعی اجتماعی به کارگردانی جعفر میرنصیری تولید شده و در مدت زمان دو دقیقه و 30 ثانیه به بحث تنهایی و دور از جامعه بودن انسان اشاره دارد. «نگاه شاخه‌ها» به صورت سه‌بعدی ساخته شده و فیلمنامه آن را حمید سلیمانی نوشته است.
فیلم کوتاه تلفیقی «SAVE LIFE» به نویسندگی و کارگردانی محمد زرین‌قلم و در زمانی هفت دقیقه‌ای به موضوع دینی می‌پردازد. داستان درباره مردی است که در تخیلات خود با مشکلات می‌جنگد و سرانجام توسط نور الهی نجات پیدا می‌کند. مجری طرح این فیلم همایون رئیسی‌نیا و جعفر میرنصیری دستیار تصویربردار بوده‌اند.
فیلم کوتاه داستانی «جای امن» به نویسندگی و کارگردانی کمال زحمتکش موضوعی دینی دارد و داستان آن درباره خادم مسجدی است که درگیر یکسری مشکلات در حیطه کاری خود شده است. این فیلم نیز مراحل تدوین را می‌گذارند و پویا نیازیان آن را قیچی می‌زند. مدت زمان این فیلم کوتاه نیز 30 دقیقه خواهد بود.
هر چهار اثر از تولیدات حوزه هنری ایلام هستند و قرار است در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش شرکت داده شوند.
نظرات ارسال نظر