سه‌شنبه 1 بهمن 1398

سه میلیون راس دام در ایلام واکسینه شدند

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری، سه میلیون و 700 هزار راس دام علیه بیماریهای مختلف واکسینه شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، وهاب پیرانی ظهر پنجشنبه در محل این اداره در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در چهار ماهه اول سال جاری سه میلیون و 700 هزار نوبت سر واکسیناسیون علیه انواع بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام مانند شاربن، آبله، آنتروتوکسمی، تب برفکی، بروسلوز، PPR ، هاری و ... انجام گرفته است .

وی همچنین خاطرنشان کرد: از وظایف اساسی و اهداف دامپزشکی تأمین بهداشت دام و فرآورده های دامی استان و پیشگیری، مبارزه و درمان بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام است و یکی از راه های پیشگیری، کنترل و مبارزه با بیماری ها ،مایه کوبی دامهای سبک و سنگین علیه این بیماری هاست.

پیرانی یادآور شد: این حجم واکسیناسیون با تلاش شبانه روزی کارکنان زحمتکش بخش دولتی دامپزشکی و با استفاده از توان و همکاری اکیپهای مایه کوبی بخش خصوصی انجام گرفته است.

وی از ریشه کنی بیماری تب برفی در استان ایلام خبر داد و گفت: این بیماری در استان ایلام ریشه کن شده است ولی اقدامات پیشگیرانه دلیل مرز بودن استان ایلام در حال انجام است.

نظرات ارسال نظر