سه‌شنبه 8 بهمن 1398

امام جمعه ایلام: خط و سیره امام راحل مهمترین شاخص و معیار انقلاب است

 نماينده ولي فقيه در استان وامام جمعه ايلام گفت: مهمترين شاخص و معيار براي انقلاب و مردم، خط امام راحل و سيره عملي آن عزيز سفر كرده است به گزارش ايرنا، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد نقي لطفي امروز در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد جامع ايلام افزود: دشمنان امام و انقلاب به ويژه جريان نفاق به علت زنده بودن راه و سيره امام راحل در دوران  ۲۱ ساله پس از رحلت ايشان نتوانسته‌اند انقلاب اسلامي را از مسير خود منحرف كنند.

او ادامه داد: چه بسا خيلي از جريان‌ها و گروه‌هاي سياسي در دوران پس از رحلت امام (ره) زير عكس ايشان و با سر دادن شعار خط امام تلاش كردند مردم را به مسيري كه خود مي‌خواستند، سوق دهند.

وي افزود: اين عناصر و افراد قصد داشتند مردم را با جهت گيريهاي سياسي كه به نوعي در تضاد و مخالفت با افكار و آرا و انديشه‌هاي بنيانگذار جمهوري اسلامي بود، هدايت كنند.

امام جمعه ايلام اضافه كرد: اما زهي خيال باطل زيرا سيره امام در داوريهاي خواص و نخبگان و حتي توده مردم آن چنان روشن و آشكار است كه در كوتاه‌ترين زمان چهره كساني كه خود را پشت عكس امام راحل و شعار امام گرايي پنهان كرده بودند، برملا و باطن عناصر منحرف و مخالف امام (ره) را براي همگان رو شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين لطفي اظهار داشت: يكي از مهمترين نقشهايي كه رهبر معظم انقلاب در اين مدت  ۲۱ ساله رهبري ايفا كردند، تبيين خط امام راحل بود.

او افزود: ايشان با تمام توان خويش و با دقت كامل مراقب و حافظ خط امام (ره) بوده اند، زيرا رهبري معظم به خوبي مي‌دانستند كه اگر راه امام و افكار و انديشه‌هاي ايشان در عرصه‌هاي مختلف جامعه حفظ نشود، نام امام به تنهايي كارايي لازم را براي پيشبرد اهداف انقلاب و نظام ندارد.

خطيب جمعه ايلام اضافه كرد: مخالفان هم مي‌توانند با نام امام اهداف سياسي و گروهي خود را بر جامعه تحميل كنند، بنابراين رهبر عزيز انقلاب در طول دوران رهبري خويش در سخنراني‌ها و پيامهاي خود در مورد هر موضوع و مساله‌اي از خط امام بهره گرفته و با تمسك به آن مردم و مسوولان نظام را با خط واقعي و سيره عملي امام راحل هدايت مي‌كردند.

خطيب نمازجمعه ايلام گفت: رهبر انقلاب امسال در روز چهارده خرداد در جوار مرقد منور امام راحل چه زيبا فرمودند امام منهاي خط امام - امام بي هويت- است زيرا دشمنان همواره سعي مي‌كنند خط امام را هدف قرار دهند و تلاش فراوان مي‌كنند تا سيره و راه امام راحل را از اعتبار و ارزش بياندازند.

او بيان كرد: متاسفانه امروزه كساني كه خود را زماني طرفدار امام (ره ) و خط ايشان مي‌دانستند اكنون در راستاي اهداف دشمنان امام حركت كرده و تلاش مي‌كنند امام را بي‌هويت جلوه دهند، تا انقلاب اسلامي را در راه رسيدن به اهداف بلند و ارزشمند خويش ناكام كنند.

لطفي تاكيد كرد: البته و به طور قطع با كمك خداوند و تبعيت از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب و در كنار پشتيباني ملت ايران از نظام، دشمنان داخلي و خارجي جمهوري اسلامي ايران در راه رسيدن به اهداف شوم با شكست مواجه و ناكام خواهند شد.

نظرات ارسال نظر