سه‌شنبه 8 بهمن 1398

ضرورت ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ایلام

استان ايلام از جاذبه‌هاي متنوع و بکر گردشگري زيادي برخوردار است که بايد با ايجاد امکانات و کارهاي زيربنايي زمينه بهره برداري هرچه بيشتر از جاذبه‌هاي گردشگري و طبيعي را براي استفاده گردشگران و مردم استان فراهم کرد.
به گزارش ميراث آرياchtn))"علي محمد گلشن" معاون عمراني استاندار و رئيس کارگروه گردشگري استان روز چهارشنبه در جلسه کارگروه گردشگري استان که در محل روستاي حيدرآباد برگزار شد، گفت: توسعه بخش گردشگري زيربناي اقتصادي قوي را براي استان ايجاد خواهد کرد. 
فرماندار شهرستان ايلام در اين نشست نيز گفت :توجه ويژه به روستاي حيدرآباد و ايجاد امکانات لازم از جمله ساخت واحدهاي مسکوني براي گردشگران در حاشيه باغ هاي منطقه به صورت گروهي و با استفاده از تسهيلات به باغداران و جوانان بيکار روستادر دستور کار قرار گرفته است.
" نورالله ارجمندي" يکي از مشکلات اين روستا را نبود راه مناسب گردشگري از منطقه گاوز به ميشخاص عنوان کرد. 
وي به تشريح مصوبات کارگروه براي توسعه و عمران روستاي حيدرآباد پرداخت و گفت : احداث مسجد و سرويس هاي بهداشتي در منطقه از نيازهاي ضروري مردم اين روستا براي پذيرايي از گردشگران بود که خوشبختانه در اين جلسه به تصويب رسيد. 
وي افزود: احداث سرويس بهداشتي و نمازخانه در ورودي روستاي حيدرآباد از مصوبات اين نشست بود. در اين جلسه مقرر شد دهيار حيدرآباد نسبت به معرفي باغداران به سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري جهت معرفي به صندوق مهر امام رضا (ع) براي دريافت تسهيلات جهت ساخت سوئيت هاي گردشگري اقدام کند.
وي افزود: در اين جلسه مقرر شد ادارات و سازمانها نسبت به تاييد کروکي محدوده مناطق نمونه گردشگري استان اقدام و اجازه هرگونه فعاليت غير از گردشگري در اين مناطق را ندهند. 
فرماندار ايلام گفت: کارگروه گردشگري استان با سرمايه گذاري در منطقه نمونه گردشگري صالح آباد (غار زينگان) موافقت کرد. همچنين با واگذاري 21 هکتار از اراضي ملي منطقه براي توسعه گردشگري موافقت شد. 
ارجمندي افزود: در اين جلسه اداره راه و ترابري استان موظف گرديد نسبت به اصلاح وضعيت راه ايلام - دره شهر اقدام و همچنين مطالعه و بهسازي راه دسترسي از منطقه گواز به حيدرآباد در دستور کار قرار گيرد. 
روستاي 300 خانواري حيدر آباد از توابع شهرستان ايلام در 20کيلومتري شرق ايلام قرار دارد. 
نظرات ارسال نظر