سه‌شنبه 1 بهمن 1398

برگزاری دعای عرفه در مزار شهدای گمنام ایلام

مراسم معنوی دعای عرفه، روز چهارشنبه( ۲۴ مهر) در محل مزار شهدای گمنام بهشت رضای شهر ایلام برگزار می شود.
حجت الاسلام جواد نوری، رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام، در این خصوص به خبرنگار شبستان در ایلام، اظهار کرد: این مراسم معنوی ساعت 2 بعد از ظهر روز چهارشنبه با حضور مردم ولایی و شهید پرور ایلام برگزار می شود.
وی، با بیان اینکه سخنران این مراسم معنوی حجت الاسلام دکتر مهدی اکبر نژاد از استادان حوزه و دانشگاه استان خواهد بود، افزود: مداح این مراسم نیز اسلام میرزایی از مداحان برجسته کشوری است.
حجت الاسلام نوری، ابراز کرد: با توجه به ازدحام جمعیت و استقبال گسترده مردم ولایی و شهید پرور ایلام از مراسم روز عرفه، شرکت کنندگان در این مراسم، زیر انداز برای خود به همراه داشته باشند.
رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام، یادآور شد: روز عرفه یکی از روزهای اسلامی بوده که خدای متعال، انسان ها را به عبادت و قربانی کردن در این روز امر فرموده است.
وی، با اشاره به اینکه زیباترین و شیرین‌ترین دعاها مناجات امام حسین‌(ع) در روز عرفه است، خاطرنشان کرد: روز عرفه یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است که خداوند بندگان را در این روز به عبادت و طاعت خود فراخوانده و دعای عرفه یک دوره عرفان واقعی و حقیقی است.
حجت الاسلام نوری، با بیان اینکه کلیه تمهیدات لازم برای برگزاری این مراسم معنوی در ایلام فراهم شده است، خاطرنشان کرد: هماهنگی های لازم با شهرداری، سازمان اتوبوسرانی و سایر دستگاه هایی اجرایی و فرهنگی استان برای حمل و نقل شرکت کنندگان در این مراسم صورت گرفته است.
----------------------------
تصحیح : زمان برگزاری مراسم روز سه شنبه شنبه( 23 مهر) میباشد.
نظرات ارسال نظر
  • فاطی در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۲

    سلام دعای عرفه که یک روز قبل از عید قربان خوانده می شود نه روز عید قربان.

    پاسخ به این نظر