یک‌شنبه 4 اسفند 1398

دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان ایلام:رسالت نخبگان استان کمک به استاندار جدید است

دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان ایلام گفت: نخبگان استان ، دانشگاهیان ،مهندسین رشته‌های گوناگون ،مدیران سابق و کنونی وتمام دلسوزان باید استاندار جدید را تنها نگذارند و با ارائه پشنهاد و مشاوره در زمینه‌‌های مختلف به وی کمک کنند تا بتواند نگاه و توجه ویژه‌ی دولت را متوجه استان کند.
مهندس «خدابخش داودی نصر» با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، اظهار کرد:نامگذاری سال‌جاری بعنوان سال«حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی»از طرف مقام معظم رهبری به نامگذاری سال‌های گذشته برمی‌گردد که برآیند همه‌ی آنها حماسه می‌شود و حماسه یعنی کار خارق‌العاده که با شرایط عادی متفاوت باشد که به فضل خدا ودرایت رهبری و حمایت ملت حماسه سیاسی رخ داد و اگر امروز دنیا و کشورهایی که تاکنون طبل دشمنی علیه ایران اسلامی می‌زدند به سمت ما می‌آیند و تفکر ما غالب می‌شود ناشی از حماسه پرشور مردمی و حضور در فضای سیاسی و حمایت همه جانبه ملت از نظام اسلامی در 24 خرداد بود.
وی با بیان اینکه این شرایط سیاسی و خلق حماسه در این عرصه زمینه را برای حماسه آفرینی در عرصه‌ی اقتصادی فراهم کرده است ادامه داد: دولت تدبیر و امید با رای قاطع نمایندگان به وزرای پیشنهادی به موقع تشکیل شد و در عرصه‌های داخلی و خارجی بر مبنای فرامین رهبری و توصیه‌های ایشان کار خود را آغاز کرده و امیدواریم تا آخر خدمت در خط اسلام ناب و قرآن حرکت کند.
دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان ایلام ضمن قدردانی از حسن اعتماد دولت به مردم این دیار که در انتخاب استاندار بومی تجلی یافت تصریح کرد:حساسیت ما بر روی بومی و بومی نبودن استاندار نبود بلکه دغدغه‌ی ما انتخاب استاندار بومی شایسته بود که بحمدالله محقق شد.
داودی‌نصر آشنایی با شرایط کلی و ظرفیت منابع استان را از از مزیت‌های انتخاب مهندس مروارید بعنوان استاندار ایلام دانست و تصریح کرد:این آشنایی می‌تواند در جمیع جهات مدیریتی کمک‌کار استاندار جدید و مبنای مدیریتی قوی باشد.
وی راز موفقیت استاندار جدید را عمل به رویکرد رییس جمهور دانست و گفت: در چینش مدیران باید اعتقاد به نظام ، انقلاب و التزام به اصل مترقی ولایت فقیه و مدیر و مدبر بودن توجه شود و تنها گرایش‌های سیاسی و جناحی مدنظر قرارنگیرد. دبیر جامعه اسلامی مهندسین استان ایلام ادامه داد:نخبگان استان ، دانشگاهیان ،مهندسین رشته‌های گوناگون ،مدیران سابق و کنونی وتمام دلسوزان باید استاندار جدید را تنها نگذارند و با ارائه پشنهاد و مشاوره در زمینه‌‌های مختلف به وی کمک کنند تا بتواند نگاه و توجه ویژه‌ی دولت را متوجه استان کند.
داودی نصر تصریح کرد: ویژگی‌های استان ایلام و پتانسیل‌هایی مانندنفت و گاز،کشاورزی، جنگل و مرتع،دام و طیور و مرز می‌تواند استان ایلام را از شرایط کنونی خارج وبه سمت برخورداری و کاهش محرومیت سوق دهد که این مهم در گرو تکمیل پروژه‌های اساسی و استراتژیک نیمه‌تمام استان است. وی ابراز امیدواری کرد:در سایه‌ی تدبیر دولت اعتدال استان ایلام در ردیف استان‌های پیشرفته متوسط قرار گیرد که حرکت به این سمت در گرو تشکیل مای واقعی نخبگان بر سر مسائل استان و کمک به استاندار جدید است.
نظرات ارسال نظر