جمعه 15 آذر 1398

فردا در ایلام برگزار می شود: جشنواره ملی شعر کردی خلیج فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری جشنواربه شعر کردی خلیج فارس  در ایلام در هشتم اردیبهشت ماه خبر داد.

علی گهرسودی در گفتگو با خبرنگار ادبی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام با اعلام این خبر اظهار کرد: این  جشنواره با موضوع خلیج فارس ،سرزمین سربلند و ایران من به منظور بستر سازی برای خلق آثار بدیع وبرجسته درحوزه مسائل ملی وبومی وهمچنین ارج نهادن به هنر هنرمندان توانمند ونمایان ساختن بخش دیگری از ظرفیت های ادبیات بومی کشور برگزار می شود.

وی با بیان اینکه آثار ارسالی به این جشنواره بر اساس قانون فراخوان در قالب اشعار سپید ، نیمایی ، دوبیتی و ... هستند تصریح کرد:  ازنفرات اول تا سوم  به عنوان برگزیده تجلیل ودر بخش تقدیری نیز از 10 برگزیده  با لوح تقدیر وجوایز نقدی تجلیل خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ایلام گسترش فعالیت های فرهنگی ،هنری در راستای پاسداری از هویت ملی وبین المللی خلیج فارس مظهر صلح ودوستی ، ارتقا سطح تعاملات فرهنگی هنری با کشورهای همسایه وجهان ، شناسایی ،معرفی وگرامیداشت تولید کنندگان وپدید آوران برتر آثار فاخر فرهنگی ادبی وهنری ،علمی،پژوهشی ، تاریخی مرتبط با تولید وانتشار گسترده این آثار،تجلیل از پایداری ومرزبانی مردم ایران اسلامی در دفاع از حریم این سرزمین سربلند ونمایاندن چهره ی استعمارگران ونفی سلطه ی بیگانگان در منطقه خلیج فارس را  از اهداف برگزاری جشنواره ملی شعر کردی خلیج فارس برشمرد.

گفتنی است سلسله جشنواره های موضوعی در رشته های مختلف فرهنگی و هنری با موضوع خلیج فارس در استان های سراسر کشور در حال برگزاری است و آیین پایانی جشنواره ی خلیج فارس با حضور تعدادی از برگزیدگان در استان هرمزگان برگزار می شود. 

نظرات ارسال نظر
  • حسیندر تاریخ ۷ ارديبهشت ۱۳۹۲

    شعر کردی خلیج فارس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    پاسخ به این نظر