دوشنبه 25 آذر 1398

استاندار: اجرای راه آهن ایلام به مناقصه گذاشته می شود

ˈمحمود عباس زاده مشگینیˈ رو یک شنبه در نشست خبری و پرسش و پاسخ با خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه ای ایلام اعلام کرد: محدودیت در شبکه های ارتباطی از مهمترین موانع پیش روی پیشرفت استان است که در سال های گذشته به کمک دولت عدالت محور تلاش شده که با توسعه راه های ارتباطی و حذف نقاط حادثه خیز بخشی از این مشکلات رفع شود.

وی افزود: مسوولان استان رایزنی های گسترده ای را با مقام های کشوری بویژه وزارت راه و شهرسازی برای پیوند ایلام به راه آهن سراسری انجام دادند که خوشبختانه سال گذشته دولت خدمتگزار با اجرای این طرح موافقت کرد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام تاکید کرد: کلنگ آغاز بکار این طرح به احتمال زیاد همزمان با سفر یکی از مقام های ارشد کشوری برای شرکت در آیین بهره برداری طرح های مسکن مهر در ایلام به زمین زده خواهد شد.** 15 هزار و 900 شغل در ایلام ایجاد شدˈمحمود عباس زاده مشگینیˈ در پاسخ به پرسشی در خصوص اشتغال انجام شده در ایلام اعلام کرد: سهم سال گذشته استان در حوزه خوداشتغالی، مشاغل خانگی و مسکن 16 هزار شغل بوده است.

استاندار ایلام افزود: 15 هزار و 900 شغل پارسال تنها در دو بخش مشاغل خانگی و خود اشتغالی ایجاد شده که بزودی آمار مربوط به بخش مسکن نیز پس از احصا اعلام می شود.

وی گفت: راهبرد و گرانیگاه سیاست های دولت در سال جاری جداسازی اقتصاد کشور از درآمدهای نفتی و انتقال آن به دیگر حوزه هاست.

وی ادامه داد: توسعه بخش معدن با توجه به توانمندی ها و وجود منابع سرشار و گسترده در ایلام و مناطق مختلف کشور از رویکردهای جدی امسال دولت برای رونق اقتصاد و توسعه فرصت های شغلی در کشور است.

عباس زاده مشگینی یادآور شد: ایلام نیز در این عرصه دارای توان و ظرفیت های بالایی است که با استفاده بهینه از معادن و منابع موجود می توان افزون بر اشغالزایی، تحول پایه ای در بخش صنعت و معدن و توسعه استان ایجاد کرد.
نظرات ارسال نظر