وزارت امور خارجه نظر مثبتی برای تاسیس نمایندگی در ایلام دارد

معاون پارلمانی و کنسولی وزارت امور خارجه گفت: وزارتخانه متبوعش نظر مثبتی برای تاسیس نمایندگی در ایلام دارد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حسن‌ قشقاوی ظهر امروز در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: دولت تلاش‌های فراوانی برای توسعه همه‌جانبه ایلام داشته است.
وی ادامه داد: پاکسازی میادین بزرگ مین و بقایای جنگی از جمله تلاش‌های دولت برای توسعه همه‌جانبه استان ایلام بوده است.
این مسئول اضافه کرد: تحقق این مهم با هیچ یک از استانداردهای کشورهای غربی همخوانی ندارد اما با تلاش دولت در ایلام محقق شده است.
قشقاوی تصریح کرد: ایجاد کنسولگری عراق در ایلام نیازمند درخواست طرف عراقی است که اگر این درخواست دریافت شود در نخستین فرصت محقق می‌شود.
معاون پارلمانی و کنسولی وزارت امور خارجه گفت: مرز مهران و پتانسیل مرزی ما به عراق نیازمند ایجاد این کنسولگری است که اگر درخواست آن از طرف عراقی صادر شود در نخستین فرصت پذیرفته و آن را محقق می‌کنیم.
وی ادامه داد: ما با نظر مثبت این موضوع را در صورت درخواست طرف عراقی بررسی خواهیم کرد و نظر مطلوبی در این راستا داریم.
این مسئول اضافه کرد: ما به عنوان دولت و وزارت امور خارجه با نظر مثبت این موضوع را مد نظر و بررسی قرار خواهیم داد.
قشقاوی تصریح کرد: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه نقطه عطفی در بین‌المللی شدن استان ایلام بوده که مد نظر مسئولان وزارت امور خارجه قرار گرفته است.
معاون پارلمانی و کنسولی وزارت امور خارجه گفت: با تاسیس این دفتر افرادی مانند مسئول دفتر، دبیر دفتر و ... در استان مستقر شده و روابط اقتصادی، صادرات، واردات، عقد خواهرخواندگی ایلام با استان‌های همسایه در عراق، سفرهای خارجی و ... برقرار می‌شود.
وی ادامه داد: در این راستا وزارت امور خارجه نظر مثبتی در تاسیس نمایندگی در استان ایلام داشته و در این راستا تلاش می‌شود.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال