جرایم خشن در ایلام کاهش یافت !

 فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: در سال جاری وقوع قتل در ایلام بیش از 27 درصدکاهش داشته است.
به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی دولتی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران و رسانه های گروهی استان ایلام رسانه ها را بازوان توانمند فرهنگی نیروی انتظامی دانست و گفت: در سال 91 اطلاع رسانی وفرهنگ سازی اصحاب رسانه درجهت ایجاد امنیت ،همراهی ومشارکت مردم قابل توجه بوده است.
وی بابیان اینکه قتل دراستان درسال جاری بیش از 27 درصد کاهش داشته است، افزود: تعداد زیادی از قاتلین درسالهای گذشته دستگیر کردیم وبا مشارکت مردم وبرخورد دستگاه قضایی ، توان پلیس و کشف به موقع قتلها این میزان کاهش چشمگیری داشته است.
سردار دولتی به کشفیات80  درصدی جرائم دراستان و کاهش 13 درصدی تصادفات جاده ای اشاره و با بیان رضایتمندی مردم از گرداندن مجرمان درسطح شهر تصریح کرد: استان ایلام جای اراذل واوباش نیست وبه شدت با متخلفین برخورد می شود.
وی با اشاره به صحبتهای اخیر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ایلام درخصوص رضایتمندی مردم از اقدامات نیروی انتظامی تاکید کرد: خط قرمز اراذل و اوباش در چهارشنبه سوری و ایام نوروز بستن میادین وخیابانها و ایجاد مزاحمت برای نوامیس است که دراین صورت تا پایان تعطیلات بازداشت ومجرمان سابقه دار درانظار عمومی گردانده می شوند.
فرمانده انتظامی استان ایلام به طرحهای ترافیکی وانتظامی در ایام نوروز اشاره کرد و اظهار داشت: این طرحها برای ایجاد امنیت مسافران نوروزی،گردشگران ،راهیان نور وبرای خانواده ها درسطح استان اجرا می شود و هدف از جرای این طرحها ایجاد امنیت وکاهش تصادفات است.
وی با بیان اینکه سرعت غیر مجاز ، سبقت وانحراف به چپ اصلی ترین عاملهای تصادف دراستان هستند، تاکید کرد: گواهینامه و وسیله نقلیه رانندگان متخلف توقیف و تا پایان نوروز ترخیص نخواهند شد.
سردار دولتی با بیان اینکه طرح نوروزی نیروی انتظامی از 25 اسفند تا 17فروردین 92 اجرا خواهد شد، تصریح کرد: با50 واحد گشتی با معتادین ولگرد برخورد وبا بلوک بندی شهر ایلام با گشت های پیاده و هم چنین در پارکها کوهستانی با ایجاد پلیس کوهستان امنیت کامل و آرامش تام را برای هم استانیهای با فرهنگ تضمین می کنیم.
وی با اشاره به اینکه ورود موتورسیکلت سوران تا پایان ایام نوروز درجاده های اصلی وشریانی ممنوع است اذعان داشت: تعداد 10 ایست وبازرسی موقت درراستان ایجاد خواهد شد وبا مجرمین و مخلین نظم و امنیت عمومی برخورد lمی کنیم وهدف ما رضایت مندی مردم است.
سردار دولتی درپایان گفت: با فرهنگ سازی های انجام شده با قلیانی های سراسر استان برخورد می کنیم و در هیچ مکانی مجوز استفاده از قلیان داده نخواهد شد ومردم شریف استان هم درانظار عمومی از قلیان استفاده نکنند.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال