منطقه خبری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در ایلام افتتاح شد + تصویر

دفتر خبری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در استان ايلام به منطقه خبری ارتقاء یافت.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه ايلام، نمایندگی ایسنا در این استان فعالیت خود را در شهر ايلام در جهاد دانشگاهی واحد استان ايلام آغاز کرد و این فعالیت طی11 سال گذشته به صورت مستمر ادامه داشته است.
پوشش اخبار و رخدادهای مهم استان و به‌ویژه ‌شهر ايلام در حوزه‌های مختلف علمی، دانشگاهی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، سیاسی و...در مدت یاد شده استمرار داشته است و این رسانه‌ی مولود انقلاب اسلامی و نهاد انقلابي "جهاد دانشگاهی"، همواره سعی داشته در کنار پوشش اخبار و رویدادهای مهم استان و منطقه، به انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات مردم و نیز نخبگان، اندیشمندان و صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف بپردازد تا از این منظر گامی در جهت اعتلای استان و کشور بردارد.
ایسنای ايلام در سال‌های اخیر علاوه بر پوشش اخبار و رویدادهای مرکز استان، سعی کرده در حد توان خود به انعکاس اخبار و رخدادهای مهم شهرستان‌های استان نیز بپردازد.
منطقه خبری ایسنا در ايلام امروز دو‌شنبه، 21 اسفندماه، با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ، جمعی از مسئولان استان و اصحاب رسانه  افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،منطقه ایلام ، ساسان والی زاده مدیر عامل خبرگزاری ایسنا ، در این مراسم اظهارکرد: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مولود انقلاب اسلامی است و و این خبرگزاری با وجود 14 سال فعالیت پدیده بودن خود را حفظ کرده است، و معیار پدیده بودن با در نظر گرفتن معیارهایی  است  که در ادبیات  خبرگزاری ها مورد توجه قرار می گیرد.
 وی با بیان این که  اخلاق مدار بودن بعنوان محور طلاع رسانی  و استقلال خبری از مهم ترین ویژگی هاییست که  پدیده بودن خبرگزاری ایسنا را موجب شده است تصریح کرد:متاسفانه از استقلال رسانه  سوء تعبیر به مستقل بودن از نظام می شود اما بر عکس افتخار ایسنا این است که در سایه و چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت می کند و استقلال در اینجا  به مفهوم استقلال از تعابیری است که گروهها و جناح های سیاسی دارند.
 مدیر عامل خبرگزاری دانشجویان ایران ادامه داد:ایسنا، بری از جبهه گیریهای سیاسی  و در عین حال مروج ارزش های ستوده ی انقلابی و اسلامی است و اظهار لطف  مقام معظم رهبری در خطاب به ایسنا که فرمودند : "اخبار خوب ، مفید و امیدبخش مخابره کنید " مانیفست همیشگی ایسناست و افتخار ما این است که این رسانه با پیام رهبری مسیر خود را یافته و آن را ادامه می دهد.
 والی زاده با بیان اینکه فضای عمومی کشور جایگاه رسانه ها باید  بازنگری شود تصریح کرد: از لفظ رسانه استنباط می شود که رسانه باید گویا و رسانا باشد و حرف مردم را منتشر کند و در نظام مقدس جمهوری اسلامی که مردم ولی نعمت هستند حرف مردم و نظام یکی است و در عین اطلاع رسانی از خدمات دولت باید  مطالبات مردم منعکس شود و رابطه ای دوسویه شکل گیرد که بحمدالله این مهم در ایسنا محقق شده است .
 وی ادامه داد: رسانه مسوول که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فرموده اند از ویژگی های ایسنا است و ایسنا و دیگر رسانه ها همواره باید بر اخلاق ، بی طرفی  و اطلاع رسانی تاکید کنند و آنها را در عمل پیاده نمایند.
 مدیر عامل ایسنا برجسته سازی کاذب،را از معایب رسانه ها عنوان کرد و گفت : متاسفانه در بخشی از رسانه ها این اتفاق افتاده است و دلیل آن این است که برخی رسانه ها تعریف خاص رسانه ندارند و ارگان احزاب و اشخاص هستند و ارگان هم تکلیف آن مشخص است اما عیب کار آنها اینجاست که تابلو خود را صریحا مشخص نمی کنند.
 والی زاده بر وظیفه فراگیری رسانه ها تاکید کرد و گفت : تلاش ایسنا حداقل در 2 سال اخیر این بوده است که رسانه نظام باشد و دلیل  رنگ و بوی متفاوت رسانه ها این است که از نظر اقتصادی خود محور نیستند و از این رو خبرگزاری هایی توسط نهادها تاسیس شده است اما باید به این نکته توجه کنند و بدانند که آرایش رسانه ای جمهوری اسلامی باید چگونه باشد چرا که  هر کدام از این خبرگزاری ها  در انجام امور خود ماموریت و رنگ و بوی خاص خود را دارند و این همانی و همسان گرایی در رسانه ها کار نادرستی است.
 مدیر عامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه توقع این است که ایسنا رسانه ای دانشجویی  و پرسشگر باشد ،تصریح کرد:ع پرشسگری دانشجو بی آلایش است و در پرسش به دنبال کشف حقیقت است نه دنبال رندی و مچ گیری و ذات انسان هم حقیقت جوست و دنبال عدالت و حقیقت است و شعار جمهوری اسلامی در نظام بین الملل چیزی جز این نیست چرا که حرف ما در دنیا عدالت ، حقیقت جویی ، دفاع از ملت های مظلوم ، حق گویی و عدالت محوری است و باید متناسب با فضای کشور دنبال این ارزشها باشیم .
 وی تاکید کرد:ایسنا روابط عمومی دستگاههای اجرایی و تریبون آنها نیست بلکه مددیار وهمکار آنهاست و وظیفه دارند خدمات نظام را در قالب دولت جمهوری اسلامی دلسوزانه و مسوولانه منتشر کند .
 والی زاده ادامه داد:امروز شاهد  بیست و ششمین نمایندگی ایسنا در استان هستیم  و با  ارتقاء  دفتر خبرگزاری استان  به منطقه ی خبری ،از این به بعد استان بصورت رسمی مدیریت اخبار را بر عهده می گیرد و هر چند کار دشوارتر می شود اما  برای استان فرصتی مغتنم است و یا توجه به قرار گرفتن در آستانه انتخابات ارزش این فرصت بیشتر می شود.
وی با بیان اینکه فصل  انتخابات بخاطر شور و نشاط عمومی  بهار رسانه هاست گفت : در این عرصه مردم بیش از هر موقع دیگری مردم همبستگی خود را با آرمانهای انقلاب اعلام می کنند و در نتیجه فرصتی است که رسانه هم با خلاقیت و هوشمندی جایگاه خود را تبیین کنند و به بهترین صورت نقش آفرینی نمایند.
 مدیر عامل ایسنا در مورد نقش این رسانه در انتخابات گفت :همه ی کسانی که از معبر شورای نگهبان عبور می کنند و در معرض رای مردم قرار می گیرند در یک فرصت برابر می توانند از این رسانه برای تبیین دیدگاههای خود استفاده کنند و باید انتظار مردم از کاندیداها هم بخوبی تبین شود.
 مدیر عامل ایسنا با تاکید بر اینکه ایسنای ایلام در فضا و شرایط خوبی منطقه ای شد  ابراز امیدواری کرد این رسانه در استان در زمان انتخابات با دعوت مردم همیشه در صحنه ، شهید پرور و انقلابی استان بتواند نقش خود را بخوبی ایفا و دفاع جانانه مردم این استان را از انقلاب و ارزش ها در جنگ تحمیلی بخوبی تبیین کند و فرزندانی مانند "شهید داریوش رضایی نژاد " را بیشتر به ایران اسلامی معرفی نماید. معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: رسانه یکی از شاخص های  توسعه است و صداقت مهمترین ویژگی است که می تواند به ارتقای این شاخص کمک کند.
بهرام نیا معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز با ابراز خرسندی از ارتقای دفتر خبرگزاری ایسنا به منطقه خبری، اظهار کرد :یکی از شاخص های تاثیر گذار در توسعه همه جانبه مربوط به خبرگزاری ها و رسانه ها در حوزه های مختلف دیداری ، شنیداری و فضای مجازی هستند.
وی با بیان اینکه وجه تمایز بین دیدگاه اسلامی با سایر دیدگاههای سیاسی غیر اسلامی در عرصه رسانه ها صداقت است تصریح کرد:  در دیدگاه غیر اسلامی شاخص دموکراسی تعدد رسانه ها و خبرگزاری ها با چشم پوشی از صداقت است اما چون اساس دین ما به ما آموخته است که صداقت در گفتار و رفتار و نوشتار را نصب العین قرار دهیم  در دیدگاه اسلامی این موضوع از جایگاه ویژه ای برخوردار است .
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام فعالیت توام با صداقت رسانه ها را  موجب تحول بیان کرد و گفت :جای خرسندی است که در نظام جمهوری اسلامی علاوه بر تعدد رسانه ها صداقت برمبنای مهرورزی و عشق و علاقه به همدیگر برای تولید انرژی مثبت از اهمیت خاصی برخوردار است .
وی ادامه داد: اگر تولید انرژی مثبت رسانه ها بر پایه آموزه های دینی باشد توسعه استان تسریع و زمینه حل برخی مشکلات فراهم خواهد شد.
بهرام نیا افتتاح منطقه خبری ایسنا را به  مطبوعات استان و جهاد دانشگاهی تبریک گفت و ایسنا را از بخش های مهم جهاد دانشگاهی عنوان و ابراز امیدواری کرد منطقه خبری ایسنا بتواند بعنوان یک رسانه امیدبخش بیش از پیش در استان فعالیت خبری  کند.
رییس رجهاد دانشگاهی واحد استان ایلام گفت : موفقیت ایسنا بعنوان رسانه نظام، در گرو همکاری نخبگان واساتید حوزه و دانشگاه است .
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام ، در ابتدای این آیین  ذبیح الله مهری پور رییس جهاد دانشگاهی واحد استان  گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات خود از جهاد دانشگاهی بعنوان "مولود مبارک انقلاب اسلامی" یاد کرده اند و برای درک این موضوع و مفهوم باید به خدمات جهاد دانشگاهی در عرصه های مختلف فرهنگی ، اقتصادی و بهداشتی توجه کرد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران الگویی خاص از حاکمیت اسلامی را ارائه داد تصریح کرد: توفیقات جهاد دانشگاهی مدیون روحیه جهادگرانی است که در ابعاد گوناگون بخوبی درخشیده اند و توانسته اند کارنامه ای قابل قبول را در عرصه های گوناگون عرضه کنند.
رییس جهاد دانشگاهی با ذکر این حدیث از مولای متقیان که " مومن کم هزینه و پربازده است " ادامه داد:جهاد دانشگاهی در نظام اداری می تواند مصداقی برای تعریف مومن از دیدگاه امام علی (ع) در این روایت باشد.
مهری پور ادامه داد: خبرگزاری ایسنا که در قالب دفتر از سال 1382 در استان فعال بوده است حدود 8 هزار خبر را مخابره کرده است و ارتقای آن به منطقه خبری  حاصل زحمات دانشجویان فعال در این خبرگزاری بوده است .
وی موفقیت منطقه خبری را در گرو همکاری نخبگان،اساتید حوزه و دانشگاه  در همه حوزه ها دانست و ادامه داد:رسانه ایسنا در اختیار استان است که هم خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی را منعکس خواهد کرد و هم پذیرای  نظرات نخبگان متعهد به نظام،  جهت توسعه همه جانبه استان خواهد بود.
بر اساس این گزارش، تاکنون 25 منطقه خبری ایسنا در کل کشور فعال بوده و استان ايلام به عنوان بیست ‌و ششمین منطقه خبری، فعالیت خود را آغاز می‌کند.
همچنین خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دارای پنج دفتر خبری در دیگر مراکز استان‌ها است که اخبار مربوط به آن استان و منطقه از طریق سایت مرکزی ایسنا منعکس می‌شود.
منطقه خبری ایسنا در استان ايلام به آدرس Ilam.isna.ir قابل دسترسی است.
همچنین لینک "مناطق و دفاتر خبری ایسنا"، در سایت مرکزی این خبرگزاری به آدرس       http://isna.ir/fa/service/province قابل دسترسي است.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال