دوشنبه 1 مهر 1398

محسن رضایی در ایلام: برای جبران عقب ماندگی ایلام بودجه مستقل تخصیص می دهم

نامزد ریاست جمهوری کشور با اشاره به عقب ماندگی های استان ایلام، اختصاص بودجه مستقل و ایجاد منطقه انرژی را از برنامه های خود برای این استان برشمرد.
به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی پیش از ظهر سه شنبه در جمع مردم ایلام در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: امروز که هوای غبار آلود شهر ایلام را از نردیک دیدم واقعا جای بسی تاسف است که مردم از نفس کشیدن هم محروم شده اند و باید راه حلی برای این مشکل در نظر گرفته شود.
وی بیان داشت: ما باید مشکلات مردم را برطرف کنیم و زندگی مناسبی را برای آحاد جامعه فراهم کنیم و ما برای این کار شعار "سلام بر زندگی" را داده ایم.
رضایی عنوان کرد: باید در همه کشور به اقوم احترام گذشته شود و به خصوص جامعه عشایر که قشری زحمت کش هستد.
وی افزود: سابقه دلاوری های مردم استان ایلام در طول هشت دفاع مقدس نشان داده این مردم همیشه وفادار به نظام هستند و ما برای این استان برنامه های مختلفی برای تلاش از محرومیت داریم.
این کاندیداری ریاست جمهوری افزود: پنج استانی که درگیر جنگ بودند در حال حاضر با مشکلاتی روبرو هستند که یکی از ایلام است که به زعم بازسازی ها ولی همچنان محروم است و ما برای این استانها بودجه های مختلفی قرار خواهیم داد.
وی بیان داشت: بودجه بازسازی و بودجه های عقب ماندگی را در این استانها قرار خواهیم داد تا مشکلات و عقب ماندگی های این استانها به خصوص در بخش اقتصادی حل شود.
وی تصریح کرد: در زمان جنگ بسیاری از مناطق و روستاهای این استانها ویران شد که برای بازسازی و جبران عقب ماندگی این استانها بودجه مستقل تخصیص خواهم تا مشکلات اقتصادی این مردم حل شود.
رضایی بیان داشت: استان ایلام به عنوان یک استان با ظرفیت بالا در بخش نفت و گاز، کشاورزی، دامداری باید مشکلاتش از جمله بیکاری حل شود و این حق مردم است که از اعتبارات استانهای جنگ زده کنند و هیچ منتی بر سر مردم نداریم.
وی تصریح کرد: در این استان سرمایه های عظیمی مثل نفت و گاز و نیروی تحصل کرده وجود دارد که در نظر داریم یک منطقه ویژه انرژی در این استان راه اندازی کنیم که هم باعث توسعه استان و هم توسعه اشتغال بین جوانان خوب استان شود.
رضایی بیان داشت: با ایجاد صنایع بزرگ، توسعه بخش کشاورزی و دامداری صنعتی ایلام را به یک استان بزرگ در کشور تبدیل خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: در حال حاشر کشور ما با مشکلاتی روبرو است و باید حقایق را به مردم گفت و ما در نظر داریم گرانی و مشکل بیکاری در کشور حل کنیم و این کار با همکاری و تعامل مردم و ارائه راهکارهای مختلف قابل حل است.
در حال حاضر ما دلار حاصل از فروش نفت را به خرید گندم و واردات گندم اختصاص می دهیم در حالی که خودمان توان تولید گندم را داریم و این کار به دلیل کشاورزی سنتی است که مدرن شده ولی هنوز پیشرفت نشده است.
وی به برگزاری مناظرات در تلویزیون اشاره کرد و گفت: در این مناظره ها هر یک از کاندیدا سعی داشتتند جناح خود را بر دیگر تحمیل کنند ولی کسی نیامد از حق مردم دفاع کند.
وی به بحث یارانه سبز در کشور کرد و گفت: این یارانه سبز انقلابی در بخشهای مختلف کشاورزی، دامداری، باغداری و ..به وجود می آورد و باعث تحول در تمام بخشهای کشاورزی می شود.
نظرات ارسال نظر