یک‌شنبه 24 آذر 1398

وقتی مدرس دانشگاه سد راه علم می‌شود

نفر اول مسابقات ملی مهارت کشور گفت: حرف اصلی استاد این بود که خود باید همایش را برگزار کنم و نیازی به حضور دیگران نیست.

«حمید جعفری‌پور» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: با توجه به علاقه‌مندی دانشجویان دانشگاه ایلام و پیگیری‌های به عمل آمده از طرف آنها مقرر شد در ترم گذشته همایش نانو تکنولوژی با تأکید بر نانو تکنولوژی در برق و شیمی با حضور  عضو هیت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شود.

وی افزود: با پیگیری‌های دانشجویان و مساعدت دانشگاه  قرار بر این شد که این همایش برگزار شود و با هماهنگی‌های بعمل آمده استاد مدعو برای حضور در دانشگاه بدون هیچ گونه چشم‌داشتی اعلام آمادگی کرد اما در نهایت امر که برگزاری همایش منوط  به تایید یکی از اساتید دانشگاه بود  از تایید آن سرباز زد و همایش لغو شد.

جعفری‌پور تأکید کرد: در مجموع حرف این استاد این بود که شخصاً باید همایش را برگزار کند و نیاز به حضور شخص دیگری نیست ،در حالی‌که «انجمن علمی دانشجویی برق» پذیرفته بود که استاد مخالف نیز در برگزاری این همایش مشارکت داشته باشد. 

نفراول مسابقات ملی مهارت تصریح کرد: یک استاد دانشگاه به جای خدمت به پیشرفت علم و دانش به عنوان سدی در برابر نوآوری و تعامل دانشجویان دانشگاه با مراکز علمی دیگر عمل کرد و آرزوی ما این است که شرایط به گونه‌ای باشد که در آینده شاهد چنین اقدامات ناپسند و مغایر با شئونات دانشگاهی نباشیم.

نظرات ارسال نظر