جمعه 13 تیر 1399

ایلام زخم خورده نیازمند مرهم است! سخنی با اعضای جدید شورای شهر

ضمن عرض سلام و عرض تبریک به منتخبین و اعضای جدید چهارمین دوره شورای سلامی شهر ایلام که قرار است مدت چهار سال سرنوشت سیاسی اجتماعی-فرهنگی-عمرانی-مذهبی و اقتصادی ایلام را رقم بزنند.
در هر صورت رقابتهای انتخاباتی تمام شد و با حضور گسترده و آگاهانه مردم همیشه در صحنه استان و کشور عزیزمان حماسه ای سیاسی رخ داد و اهمیتی را که مقام معظم رهبری برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خواستار شده بود در سایه انتخابات ریاست جمهوری کمرنگ نشد و با انتخاباتی با شکوه، اعضای جدید شورا ی شهر معرفی شدند.
موضوعی که نباید از آن غافل شد، ترکیب شورای اسلامی چهارم است که همه مستحضرند ترکیب خوبی از لحاظ علمی و تخصصی نیست.
لذا با توجه به این نقیصه مهم، اعضا باید با استفاده از خرد جمعی و کارگروه های تخصصی این ضعف و نقیصه را برطرف نمایند تا لااقل اعتماد مردم، در حضور احتمالی آنان در دوره های انتخاباتی بعدی را به همراه داشته باشد.
نخستین وظیفه شوراها پس از رسمیت یافتن، انتخاب شهردار است، شهرداری که عامل و مجری تصمیمات شورای شهر است و باید با اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم شهر آشنا باشد، اعضای شورای شهر باید بدانند افرادی را که برای سمت شهردار انتخاب می‌کنند در گام اول باید شرایط احراز یک شهردار را داشته باشد یعنی متعهد باشد و تخصص‌گرا باشد، شهردار باید حتما دارای یک مدیریت فرانگر باشد و سازوکارهای سازمانی را به خوبی بشناسد و بتواند از کم هزینه‌ترین روش‌ها، فرهنگ شهری و توسعه پایدار را به خوبی اجرا کند.
منتخبین مردم! مردم محروم و زخم دیده ایلام از شما تقاضا دارند، کسی را انتخاب کنید:
*که در اصول عمران و آبادی شهر، سررشته داشته باشد.
* به جناح های سیاسی و گروه بندی ها بی اهمیت باشد و از کسی سهم خواهی نداشته باشد.
*دنبال استخدام این شخص و آن فامیل و دوست و آشنا نباشد.
*تخصص‌گرایی را برای پیشبرد اهداف خود و شهر در نظر بگیرد.
*تخصصی و به صورت کارشناسانه عمل کند.( امروز دستور آسفالت ندهد فردای آن روز حفاری کنند که نمونه های از این دست در استان ما فراوان است).
*بدون برنامه حرکت نکند و اهداف برنامه ۵ ساله عمرانی شهر را در نظر داشته باشد.
*هویت شهری را به شهر بازگرداند و بازگردانید(شهردار و اعضای شورا)
* شماها باید تلاش کنید تا ظرفیت‌های بدون استفاده شهرمان آزاد شود، اتفاقی که متاسفانه در این سال‌ها کمتر رخ داده است.
*برنامه‌های عمرانی را بر اساس مطالبات و خواسته‌های مردم از طریق نیاز سنجی باید دنبال کنید.
* توجه به ارتقای کیفی تمام محلات را بسیار جدی بگیرد.
اعضای محترم دوره چهارم شورای اسلامی شهر ایلام! دیگر نوبت شماست تا شعارهایتان بر روی پوسترها و بروشورهای پر زرق و برقتان در روزهای هیجانی انتخابات جامعه عمل بپوشانید.
یادتان هست با چه تیپ و حالت هایی که عکس نگرفتید و چند بار پیامک زدید که ملت! به من رای بدهید من چنان و چنان می کنم و من کیم و من چیم و من …؟
دیگر نوبت آن رسیده است تا در سایه وحدت و همدلی و دوری از هرگونه حاشیه، که عمده ترین علت عقب افتادگی شهر بی روح و خالی از نشاط ایلام می باشد برای رونق و آبادانی آن قدم بردارید.
باید توجه داشت که مشارکت و بهره مندی از نقطه نظرات و خواسته های مردم از محوری ترین برنامه های آتی شما می تواند باشد چرا که شهروند باید احساس وجود کند تا مشارکت نماید.
باید به محله ها و کوچه پس کوچه های این شهر رنگ آبادانی کشید و این مهم تنها در سایه مشارکت مردم و حضور موثر شما می باشد.
منتخبین مردم! تمام مردم را با یک دید نگاه کنید اقدامات شهردار انتخابی امتیازی در کارنامه کاری شماست.
منتخبین مردم! با تکیه بر فرد یا افراد و یا گروه خاص نمی توان به توسعه و پیشرفت فکر کرد و تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی بلند پایه و کارشناسی شده است .
مدیریت شهری نیازمند حضور افرادی پاسخگو ، با فکر و برنامه است و تشکیل اتاق فکر ، انتخاب شورا یارهای جوان و بهره مندی از ظرفیتهای به عینی آنان و نیازسنجی از شهروندان می تواند کمک حال آن باشد.
مردم فهیم با حضور در انتخابات فرصت آفرین بودند، برای شما و این بار نوبت شماست که بر تمامی نابرابریها ، بی توجهی ها و عقب افتادگی های موجود خط بطلان بکشید.
منتخبین مردم! بیایید تکانی اساسی به شهر بدهید و وضع بسیار نامناسب موجود را تغییر دهید.
منتخبین مردم! شهر نیازمند شور و نشاط و هیجان شهروندی است. از این شهر غبار غم می بارد.
منتخبین مردم! ایلام آسیب های اجتماعی بسیار جدی را در خود دارد که نتیجه بی توجهی به نیازمندیها و خواسته های به حق این جوانان سرنوشت ساز و عدم بهره مندی از توانمندی ها و پتانسیل آنها می باشد.
منتخبین مردم! فرصت سوزی ها ، محرومیت ها و عقب افتادگی ها را نمی خواهم برجسته نمایم. از صبر و متانت مردم ایلام می توانید نهایت بهره برداری را ببرید. این مردم اگر شما هم هیچ کاری را برایشان نکنید چون به انقلاب و نظام علاقه دارند و پایبند هستند باز هم حرفی برای گفتن ندارند و ناراحتی ها را فقط به دل می ریزند.
چرا باید مردم ایلام دائماً بگویند کرمانشاه زیباست؟شهری که تنها ۲ ساعت با شهر آنها فاصله دارد.
دوست دارم در پایان دوره چهارم نبض ایلام تپیدن گرفته باشد و شادی و نشاط در آن به چشم بیاید و بگویم کاش که این افراد دوباره کاندید شده و به آنها رای بدهم.
نکاتی را به عنوان دغدغه های اصلی شهر یادآوری می نمایم:
۱- تعریض خیابان فردوسی و خیابان آیت الله حیدری
۲- انتقال کارگاه هایی که آلودگی صوتی دارند به خارج از محدوده شهر
۳- انتقال نمایشگاه های ماشین از خیابان اشرفی اصفهانی
۴- بافت فرسوده شهر را با دادن تسهیلات مالی لازم ،زمینه ساخت مجدد را برای آنها فراهم آورید.
۵- پارک های بازی را در سطح شهر افزایش داده و به فضای سبز شهر اهمیت دهید.( آیا نمی بینید که چه حجمی از جمعیت شبهای تابستان در پارک های سطح شهر، بالاخص کوثر و چغاسبز جمع می شوند؟)
۶- نوسازی و افزایش زیر بنای نمازخانه داخل پارک کوثر
۷- جذب گردشگر به شهر، با معرفی مناسب ایلام
۸- توجه به رنگ آمیزی بولوارها و موزاییک پیاده روها و مبلمان شهری ( نه اینکه رنگ بولوارها را یکی سیاه و یکی هم سفید نمایید. بلوک سیمانی با رنگ سیاه باعث نشاط شهروندان نخواهد شد. خیلی از پیاده رو های شهر موزاییک نشده و چهره ای زشت به شهر داده است).
۹- عدم نصب داربست در میادین شهر جهت تبلیغات.
۱۰-به نظافت شهر اهمیت داده شود و در این زمینه فرهنگ سازی شود.
۱۱-پارک بانوان در شان بانوان نیست و به بانوان اختصاص ندارد و همگانی است که باید ساماندهی شود.
۱۲-انتخاب محله نمونه را در دستور کار داشته باشید و با استفاده از ظرفیت صداوسیما در هر ماه به شهروندان معرفی نمایید.
۱۳- افزایش شهر بازی در سطح شهر.
۱۴- مبارزه با تکدی گری گسترده در سطح شهر.( حتی پاکستانی ها هم متوجه شده اند که مردم ایلام بسیار مهربان و دل رحم بوده و به ایلام جهت گدایی کردن ،کوچ فراوان نموده اند).
۱۵- ساماندهی ایستگاه های اتوبوس و تاکسی.
۱۶- برخورد با دوره گردها و کسانی که نان خشک و وسایل اسقاطی می خرند.(بسیاری از بزهکاری ها از این افراد ناشی می شود).
در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای منتخبین محترم مردم و شهردار انتخابی، از خدای سبحان توفیق خدمت به ملت غیور و فهیم و آگاه را برای آنان مسالت می نمایم.
به امید داشتن ایلامی آبادو پویا و مردمانی شاد و با نشاط.
حسن یوسفی نژاد
نظرات ارسال نظر
  • اسمعیلدر تاریخ ۴ شهريور ۱۳۹۲

    آقای یوسفی نژاد انشاءاله که انطوری که زحمت کشیدی ونوشتی محقق بشه ولی چشم خیلی ها اب نمی بینه چرا که تجربه نشان داده هر کس به فکر خودشه وشهر وشهروندی وحقوق شهروندی رعایت نمیشه چرا نه تنها مشکلات ساختاری اند بلکه سلیقه ای هم هستن شاد باشید

    پاسخ به این نظر