دوشنبه 30 دی 1398

استاندار ایلام: در بودجه ۹۲ شهرستان‌ها ۲ تا ۳ درصد کاهش اعتبار دارند/فرمانداران شورای برنامه‌ریزی تشکیل دهند

استاندار ایلام گفت:در بودجه 92 شهرستان‌ها با 2یا 3درصد کاهش اعتبار مواجه‌اند اما این میزان هم بر اساس برخورداری و جمعیت تقسیم شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام "محمود عباس زاده مشکینی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه‌ی استان اظهار کرد:آنچه که مد نظر معاونت راهبردی رییس جمهور در بودجه سال جاری بود تنها حدود 30 درصد در مجلس لحاظ شده است و مهمترین تغییر بودجه کاهش سهم استانی و افزایش سهم بودجه ملی است.

وی با بیان اینکه در مقابل بخشی از اعتبار هزینه‌ای درآمدمطمئنی در مقابل آن تعریف نشده است ادامه داد: با وجود اعمال تمامی این ملاحظات سعی شده که سهم شهرستان‌ها با یک تناسب تعریف شود و از منطقی خاص با میزان جمعیت آن شهرستان پیروی کند.

عباس زاده ادامه داد: بر این اساس شهرستانی که پروژه‌های بیشتری داشته،اعتبارات زیادی دریافت کرده امسال ممکن است که تا حدود دو یا سه درصد کاهش اعتبار داشته باشد اما از نظر ضریب برخورداری نسبت به جمعیت توزیع اعتبار رعایت شده است.

وی از فرمانداران خواست که هر چه سریع‌تر کمیته‌‎های شورای برنامه‌ریزی در شهرستان‌ها را فعال و پیشنهادات و مسایل خود را در خصوص بودجه اعلام کنند.

نظرات ارسال نظر
  • هم استانیدر تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۲

    یکی از نمایندگان محترم استان درجایی اشاره کردند که امسال حدود هفت درصد افزایش بودجه داریم...من فکر میکنم اگر یکسال اخیر را در نظر بگیریم که قیمت ها سه برابر شده اند متوجه می شویم که بودجه به همین میزان کاهش داشته است! یک دلار سه برابر افزایش داشته پول ما هم به همان میزان کم ارزش شده پس مصالح ساختمانی نیز سه برابر شده اند پس درنتیجه اگر سال قبل می توانستیم یک کیلومتر را آسفالت کنیم حالا با همان بودجه نیم کیلومتر را هم نمیتوانیم آسفالت کنیم! پس بودجه چند برابر کاهش یافته نه افزایش!!!

    پاسخ به این نظر